Pazartesi, Ağustos 15, 2022

Yengeç Burcunun Özellikleri Nelerdir?

21 Haziran ile 22 Temmuz tarihleri arasında doğan kişiler, Yengeç burcunun etkisi altındadır. Elementi su, etkin gezegeni Ay’dır. Akrep ve Balık burçlarıyla çok iyi anlaşırlar, duygusal anlamda da Oğlaklarla uyumludurlar. Yengeçler mantığa pek güvenmezler. Belki de bunun için haklı sebepleri vardır. Bir sav ya da projenin mantıklı olması için ‘ben’ ya da ‘onlar’ yeterli değildir. His olarak da yapılan şeyin doğru gelmesi gerekir.

Eğer bu olmazsa Yengeç burçları olayı reddeder ya da kızar. ‘Kalbini dinle’ cümlesi bir Yengeç tarafından ortaya çıkarılmış olabilir çünkü tüm düşündüklerini anlatan bir ifadedir. Duygu gücü, düşünce gücünden daha doğrudan bir bilme yöntemidir. Düşünmek dolaylıdır ve bir şey hakkında düşünmekle o şeye dokunulmaz. Diğer taraftan duygusallık insanların sahip olduğu bir başka duyu gibidir. Hayatımız süresince yüzleştiğimiz şeyler acı verici ve hatta yıkıcı da olabildiğinden Yengeçlerin kendilerine bir bariyer örmeyi istemeleri şaşırtıcı değildir. Çünkü hassas, narin doğalarını koruma ihtiyacındadırlar. Yengeçler için sağduyu denilen şey budur.

Yengeçler tanımadıkları insanların etrafındalarsa ya da kendilerini hoş olmayan bir çevrede bulurlarsa kabuklarına çekilirler ve bu da kendilerini güvende hissetmelerini sağlar. Diğer insanlar bu konuda şikayetçidirler ancak bu şikayetçi olanların amaçları da sorgulanmalıdır. Neden bu kabuk onları rahatsız eder? Belki de iğnelerini batırmak istiyor fakat bunu yapamıyorlardır. Eğer iyi niyetliyseniz ve sabırlıysanız korkmanızı gerektirecek hiçbir şey yok. Kabuk açılacak ve Yengeç’in hayatında arkadaşlarının arasına katılacaksınız. Bir şey hakkında iyice düşünebilmek için kendinizi ondan uzaklaştırırsınız. Hissetmek içinse o şeye yakın durursunuz. Yengeç insanı sizi bir arkadaşı olarak kabul ettikten sonra sizin için her şeyi yapacaktır.

Onun arkadaşlığını kaybetmek için gerçekten kötü bir şey yapmanız gerekir. Eğer onlarla akrabaysanız ne yaparsanız yapın sizden kopmayacaklardır. En ekstrem durumlarda dahi bir tür bağ bırakmaya çalışacaklardır. Boğalar gibi Yengeçler de sadık ilişkiler isterler. İlişki tam olarak tanımlandığında ve herkes onun rolünü bildiğinde Yengeçler daha etkili olurlar. Sevdiklerine tam sadakat gösterirler. Ancak hiçbir Yengeç insanının itiraf edemediği derin bir giz vardır: Bağlılık ve birliktelik onlara göre bir görev gibidir. İlişkileri vardır çünkü arzuladıkları aileyi kurmanın başka bir yolunu bilmezler. Birliktelik bir amaç olmaktan çok araçtır. Onların asıl amacı bir aile kurmaktır.

Eğer bir Yengeç insanına âşıksanız duyguları konusunda gerçekten dikkatli olmalısınız. Ne kadar derin ve hassas olduklarını anlamanız zamanınızı alabilir. En ufak bir olumsuzluk dahi morallerini bozmaya yeter. Ses tonunuz, sinirlenmeniz, bir bakışınız ya da ifadeniz, Yengeç için büyük bir sıkıntı oluşturabilir. Buna alışmak zor olabilir fakat aşkınıza sahip çıkın. Yengeçler onlara nasıl davranmanız gerektiğinizi öğrendiğinizde muhteşem partnerler olurlar. Yengeç sevgiliniz söylediklerinizden çok o anki hislerinize tepki gösterirler. Yengeç burcunda doğanlar başkalarının neler hissettiğini ve neden böyle hissettiklerini anlayabilirler. Bu çalıştıkları yerde onlar için büyük bir artıdır.

Elbette bir aile kurmada da bu özellik oldukça önemlidir. Yengeçler bir başkası için çalışıyorlarsa patronları onlar için ebeveyn figürü gibidir. Kendi işini yapıyorsa çalışanları çocukları gibidir. Deniz kıyıları ilgilerini çeker. Geleneksel insanlardır. Çocuklarla birlikte olmaktan da hoşlandıkları için muhteşem eğitimciler ya da öğretmenler olabilirler. Yengeçlerin kendilerini en iyi gösterdikleri yer evleridir. Ev ortamı ve aileleri kendi sanat eserleridir. Kendilerini ailelerine, akrabalarına ve özellikle de annelerine çok yakın hissederler.

Bu bağlar yaşamları boyunca sürer ve onlar büyüdükçe olgunlaşır. Başarılı aile üyelerine çok düşkündürler. Ayrıca aile yadigârları da onlar için çok önemlidir. Çocukları çok severler ve onlara ihtiyaç duydukları ya da istedikleri her şeyi sağlamaya hazırdırlar. Besleyici doğaları onları muhteşem ebeveynler hâline getirir. Özellikle Yengeç kadını, tüm burçlar arasında en iyi annedir. Çocuklarına karşı “İyisiyle kötüsüyle onlar benim çocuklarım” anlayışını yaşarlar. Koşulsuz bağlılıkları vardır. Bir aile üyesi ne yapmış olursa olsun Yengeç sonunda onu affeder çünkü aile olgusu çok gelişmiştir.

Bu kurumun korunması, yaşama sebeplerinden biridir. Başkalarına bu konuda öğretecek çok şeyleri vardır. Bu kadar aile odaklı olan Yengeçlerin evleri de hep temiz, düzenli ve rahattır. Eski tarz mobilyaları sevdikleri gibi modern rahatlıklardan da hoşlanırlar. Aile ve arkadaşlarını yatıya çağırmayı çok severler. Evde parti vermek ve eğlence düzenlemek tam onlara göredir çünkü muhteşem ev sahipliği yaparlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz