Perşembe, Ağustos 11, 2022

Yay Burcunun Özellikleri Nelerdir?

22 Kasım’la 21 Aralık tarihleri arasında doğanlar, Yay burcunun özelliklerini taşırlar. Burcun elementi ateş, etkin gezegeni Jüpiter’dir. Aslan ve Koç burçlarıyla çok iyi anlaşırlar, İkizler burcuyla duygusal anlamda mutluluğu yakalayabilirler. Günümüzde gücümüzü dev makineler ve yakıtlarla gösteriyoruz ancak bunları kullanmamızdaki asıl amaç asla değişmiyor. O da kişisel etki alanımızı genişletmek. Ve Yaylar da kesinlikle bu amaç doğrultusunda hareket ediyor. Yay burcundakiler her zaman kendi alanlarını genişletme derdindedirler. Bu ekonomik, sosyal ve entelektüel anlamlarda da geçerlidir. Yüksek düzeyde eğitim görmekten zevk duyarlar. Klasik okul dersleri onları sıkabilir fakat kendi başlarına ya da kendi bildikleri biçimde çalışırlarken çok eğlenirler.

Yabancı ülkelere seyahat, evden uzaktaki yerlere duyulan bir merak da önemli özellikleri arasındadır. Bunların hepsi Yayların içinden gelen gelişme arzusundan kaynaklanır. Daha fazla seyahat etmek daha fazla bilmektir daha fazla bilmek daha fazla olmaktır. Yayların cömertliği efsanevidir. Bunun da pek çok sebebi vardır. Onlar kendilerini zengin, şanslı, önlerindeki her türlü finansal amaca ulaşabilecek nitelikte görürler. Bu yüzden cömertliğin getirisini karşılayabileceklerini düşünürler. Özgürlüklerine düşkündürler ve partnerlerine de bunu sağlarlar. İlişkilerinin akıcı ve değişmez olmasını isterler. Aşkta değişkendirler ve partnerleri hakkında fikirlerini kolaylıkla değiştirebilirler. Belirgin, sağlam ilişkiler onların tehdit altında gibi hissetmesine sebep olur çünkü bu durumun özgürlüklerini kısıtlayacağına inanırlar. Birden fazla defa evlenme eğilimdedirler.

Âşık Yaylar tutkulu, cömert, açık, yardımsever ve aktif olurlar. Sevgilerini hemen gösterirler. Ancak Koçlar gibi onlar da partnerlerine karşı egoisttirler. Başkalarının bakış açısını görmeyi de öğrenmelidirler. Genel anlamda aşk konusunda fazla idealist olabilirler. Sakin ve mantıklı bir duruşla gerçeği daha iyi algılayabilir ve hayal kırıklığına uğramaktan kurtulabilirler. Yaylar zenginliği bir biçimde kendilerine çekerler. Ya onlar bunu yaratırlar ya da kendilerine gelmesini sağlarlar. Yeryüzünde cenneti yaratacak enerji ve yetenekleri vardır. Lüksü severler. Kazanma potansiyellerini tam olarak ortaya çıkarabilmek için daha iyi yönetim ve organizasyon becerileri edinmeleri gerekir. Bu alanda pek sabırlı oldukları söylenemez. Aslanlar gibi başarıya hemen ve etkili bir yoldan ulaşmak isterler. Büyük düşünürler.

Her şeyi isterler: Para, ün, şöhret, prestij, halk içinde itibar ve tarihte bir yer. Çoğunlukla tüm bu amaçların peşinden koşarlar. Egoları dev gibidir. Ancak halk içinde itibarları olsun istiyorlarsa bu egoyu biraz söndürmek zorundadırlar. Çalışkan ve güvenilirdirler. Kendilerini geliştirmelerini sağlayacak işler isterler. Ailelerine fazla özgürlük verme eğilimindedirler. Büyük evleri ve çocukları sevdiklerinden burçlar arasında en üretken olanlardan biridir. Ancak çocuklarına fazla özgürlük vererek hata yapabilirler. Bazen çocukları hiçbir sınırları olmadığını düşünebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz