Salı, Ağustos 16, 2022

Yaşa Göre Cilt Bakım Önerileri Her Yaş için Cilt Bakım Tavsiyeleri

cilt bakım önerileri

Bunun için zaman, zaman değişik önerilere açık olmanız gerekmektedir. Yüzünüzün o anki duruşu bir nevi sizin aynınız olduğu için yapılacak değişiklikler ile gününüzü kurtarmanız mümkündür. Bu yazdıklarımız tamamen ruhsal olup, sizin içinizin dışarı yansımasıyla alakalıdır. Dışarıdan gelen tehditlere karşı koruma sağlayacak ve yaşınıza uygun öneriler bulabileceğiniz yazımızı dikkatle okuyunuz.

20 yaşına göre cilt bakım önerileri

Başlangıç yaşı sayılabilecek yaş olan yirmi yaş, sizin geleceğinizin aynasıdır. Uzmanlar, bu yaşlarda sabah uyandığınız zaman yüzün yıkanması ve akşam yatarken tekrarlanmasını öneriyor. Ayrıca bu temizlemeyi sabun ile yapmanız daha fazla yararınıza olacaktır.

Yirmi yaşlarda dikkat edilmesi gereken bir husus gözeneklerdir. Yani, gözeneklerin sıkılaşması gerekiyor. Uzmanlar, gözenekleri sıkılaştırmak için alkolsüz tonikleri tavsiye etmektedir.

20’li yaşlarda toniğin faydaları

Bu yaşlarda tonik kullanımı cildiniz için çok önemli olan ph değerlerini düzenler. Böylece cildiniz için yapılan makyaj ya da benzeri artıkları temizlemiş olursunuz. Daha sonra cilt tipinize göre nemlendirici kullanmak uygundur.

Ayrıca yaşınız yirmi beşlere çıktıktan sonra yine aynı uygulamaları kullanıp, göz çevresine bakım uygulamanız gerekmektedir. Bunun için göz çevresine uygun kremleri kullanabilirsiniz. Ayrıca işinize bağlı olarak çok yorulma durumlarında göz çevresi kürlerini de tavsiye ediyoruz.

30 yaşına göre cilt bakım önerileri

Bu yaşlarda yirmi beş sonrası göz çevresinde ki kırışıklıklar kendini belli etmektedir. Bunun için artık yine başlangıç seviyesinde kullanılan uygulamaları kullanıp, göz çevresi ve kırışıklıklar için önlemler almalısınız. Biliyorsunuz ki normal deriden göz çevresi yedi kat daha incedir. Bundan dolayı göz çevresi için yağsız ürünleri kullanmaya dikkat etmelisiniz.

Bu yaşlarda gözlerde şişmeler, renk değişimleri olabilir. Bunlar için maskeler kullanmalısınız. Salatalık ya da çay demi gibi kürler işe yarayacaktır.

40 yaşına göre cilt bakım önerileri

Kırk yaşından sonra yüzünüzün tamamına bir takım uygulamalar uygulamanız gerekmektedir. Yani, uygulayacağınız kremi sadece bir bölgeye değil, göz çevresi hariç her yere yaymalısınız. Ayrıca bu yaşlarda kırışıklıklar görüleceği için mutlaka nemlendirici kullanmalısınız.

Uzmanlar, kırk yaşından sonra kremlerin nasıl uygulandığının önemli olduğunu belirtiyor. Buna göre; yüz için uygulanan kremi sürerken yukarı, diğer bölgeler için aşağı doğru yedirme çalışın.

Ayrıca kremlerin hiyalüronik ve gliserol içerikli olmasına dikkat etmelisiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz