Yapışkan Andız Otunun Faydaları

174
andız otunun faydaları

Manisaya bağlı Akhisarda, Seyitahmet Mahallesindeki bir türbede yaşamlarını sürdüren ve topladıkları otlarla kanserli hastalara şifa dağıttıklarını iddia eden Hasan Alemdar ve Lütfü Acet,kanseri yok eden otu keşfettiklerini söylüyorlar.

Kanser otu adı verdikleri bu otu mayıs ile temmuz ayları arasında dağlardan toplayıp kuruttuklarını ve kanser hastalarına ücretsiz bir şekilde Allah rızası için dağıttıklarını söylüyorlar.. bu ot yapışkan andız otudur.

Andız otunun bilinen faydaları

  • Ekspektoran olarak (balgam söktürücü),
  • Bazı solunum yolları hastalıklarında rahatlama sağlanması için diyaforetik (terletici) olarak,
  • Antihelmintik etkisi sayesinde sindirim sistemindeki kurt ve parazitleri öldürerek düşürmek için,
  • Mide fonksiyonlarına ve mide kanseri gibi bazı hastalıkların tedavisine yardımcı olmak amacıyla,
  • Diüretik amaçlı (idrar söktürücü),
  • Astım, bronşit, dinmeyen öksürük, tüberküloz nedeniyle meydana gelen öksürük gibi şikayetleri veya hastalıkları iyileştirmeye yardımcı olur.

Yapışkan andız otu yıllarca özellikle gırtlak kanseri ve göğüs kanserinde en etkili olmak üzere mide kanseri,kan kanseri,bağırsak kanseri,üst ve alt solunum yolları ile ilgi bütün rahatsızlıklarında kullanılmış ve olumlu sonuçlar alınmış bir bitki. Bu otun kansere iyi gelip gelmediği konusunda ise uzmanlarca araştırması yapılmış ve kanıtlanmış,tıp literatürlerine geçmiş bir durum söz konusu değil.

Sağlık bakanlığımız şikayetler sonucunda saçma sapan uygulamalar yapmak yerine bu işin uzmanlarından oluşan bir ekip hazırlayıp bu ot hakkında bilimsel bir araştırma yapsalardı şayet,bizde bu otun kansere iyi gelip gelmediğini öğrenebilirdik!..Fakat böyle bir araştırma yapılmadığı için elimizde de bilimsel kanıtlar olmadığı için maalesef net bir şey söyleyemiyoruz.

Hem niye araştırma yapılsın ki; sonra ilaç tekelleri ne olacak,kanserden kazanılan milyarlarca dolarlar ilaç firmalarının kasalarına nasıl girecek?..Onun yerine bir ekip yollayıp protokolleri uygulamak en kolay yöntemdi ve öyle de yapıldı zaten.

Bu otu bir çok kaynaktan sizler için araştırdık,yapışkan andız otu hakkında gerçekten çok az araştırma yapılmış bu yüzden çok fazla bilgiye rastlayamadık ama kısaca şunu söyleyebiliriz ki; otun tüm kanser türlerine iyi gelmese de özellikle mide,göğüs,ak ciğer ve kara ciğer,solunum yolları ile ilgili kanser tedavilerinde kullanıldığını ve bir çok hastada iyi sonuçlar alındığını öğrendik.

Alınan olumlu yada olumsuz sonuçların kişiden kişiye,hastanın durumuna göre ve hastalığın evresine göre değişiklik gösterebileceği de edindiğimiz bilgiler arasında…Kısacası Kanser otu diye bilinen bu otu kullanıp kullanmamak size kalmış,şifa Allah’tan dır,ot ve otu bulan insanlar sadece birer aracı ve vesiledir.

Kanser Otu – Yapışkan Andız Otu Nasıl Kullanılır?

1 litre suyu kaynattıktan sonra 2-3 orta boy otun dalından elinizle bölerek kaynayan suyun içine atıp 10-15 dakika demleyin. Demledikten sonra cam bir sürahiye doldurun. Elde edilen 1 litre su sabah uyandıktan sonra akşam yatana kadar tüketilir.

21 gün bu işleme devam edilip hastalığınızın durumuna bakılacak. Büyük ölçüde değişme olması gerektiği söyleniyor.Değişme olmazsa küre 1 hafta ara verilir ve 1 hafta aradan sonra bir 21 gün daha kür kullanılır. Daha da emin olmak isterseniz tekrar doktor kontrollerinden geçerek durumu teyit edebilirsiniz.

Not : Kemoterapi gören hastalarda kemoterapi tedavisi bittikten sonra kullanılması gerekiyormuş,kemoterapi tedavisi görürken kullanılmaması öneriliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz