sıkıntıların çözümü

Gecenin olmuş bilmem kaçı ve siz hala sıkıntıdan patlamak üzeresiniz, evde yaşayanların varlığı sizi yalnızlık hissinden kurtaramıyor veyahut evde tek yaşıyorsunuz. Telefonunuz, televizyonunuz, internette gezinti de sizi sıktı ve bunaldınız. Hep bir kasavet hep bir boşluk hep bir hiçlik hissi değil mi? Yalnızlık hissi siz de yerleşmiş ve bir takıntı, hastalık halini almamış ise hiç endişelenmeyin çünkü bu konuda yalnız değilsiniz.

Yalnızlık ve Sıkıntının Çözümü

Küçük bir araştırma sonucu yalnızlık hissinden nasıl kurtulabileceğinizi araştırdık ve bakın nelere ulaştık. Bir fincan çay ya da kahve yapın kendinize ve pencere önüne geçin, sessizlik istemiyor ise dinginlik veren bir şarkı seçin kendinize, yudumlayın içeceğinizden ve düşsel bir seyahate çıkın. Bu anlarda patron sizsiniz ve bunun keyfini sürün. Yedekte beklettiğiniz bu durumlar için hazırda bulundurduğunuz bir kitabınız olsun, bu kitap aşk romanları yada sizi yormayacak öykülerden oluşmuş bir kitap olmalı ki sizi alsın huzur içinde diyar diyar gezdirsin. Hatta o kitabın kahramanı siz olun, bu sizin hayal dünyanızı hem genişletecek hem de farklı açılardan bakmanızı sağlayacaktır hayata ve kendinize.

Kitap, içecek, düş işe yaramaz diye düşünüyorsanız sessizliğin sesini dinleyin ve dua edin usul usul, maneviyatı güçlendirmek yalnızlık hissini de ortadan kaldıracaktır zira biliriz ki Allah bize şah damarımızdan da yakındır. Ilık bir duş almak ve daha sonrasında seçeceğiniz bir film izlemekte son derece hoşnut edecektir sizi. Hatta kendinizi stresli ve gergin hissediyorsanız duygusal bir dramla izleyin sonra oturun hiç çekinmeden ağlayın. 🙂 Hala bu fikirler sizi tatmin etmiyor ise en yakın arkadaşınızı çağırın ve onunla birlikte vakit geçirin. Yakın arkadaşlar bu günler için idealdir. Böyle durumlarda mutfakta çok yalnızlığınızı alacaktır, kendinizi şımartın ve biraz hamur işi yapın, mesela kuru üzümlü kek.

Erkek ya da kadın olmanız bir şeyi değiştirmez, aynı yalnızlık hissine sahipsiniz çünkü, evinizde illaki sizi oyalayacak ve o ruh halinden çıkaracak bir uğraş vardır. Ütü yapmayı deneyin, ıvır zıvır çekmecenizi düzeltin, ertesi gün giyeceğiniz kıyafetinizi ayarlayın hatta bir kaç alternatif olsun diye deneyerek yapın bu işlemi…

Her nerede yaşıyor olursanız olun unutmayın ki ömrü boyunca bu duyguyla yaşayan onlarca kimsesiz insanlar. Halinize şükretmeyi de ihmal etmeyin 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz