Çarşamba, Ağustos 10, 2022

Yakı Otunun Faydaları Nelerdir?

yakı otunun faydaları
  • Yakıotu, kabızlık yapıcı özelliği ile ishali keser
  • İdrar söktürücü özelliği vardır
  • Yaprakları yaraların üst kısmına konulursa, şişkinlik ve irinleri dağıtır
  • Bedende biriken zehirli maddelerin auta atılmasını olanağı sağlar
  • Prostat gelişmesini önlemeye destekçi olmaktadır.
  • Bedende biriken zarar veren maddelerin vücuttan uzaklaştırmasına destekçi olmaktadır
  • Öksürüğü giderici tesirleri ile astım ve boğmaca hastalıklarda iyi gelir
  • Yakı Otu Prostatit ve İyi Huylu Prostat Büyümesine ne türlü tesir etmekte

Yakı otu ile yapılan çaylar içilmeye başladığında, gevşeme ve rahatlık oluşmakta, bununla beraber prostat hastalarında ve yabancı hastalıklarda gece sıkça tuvalet ihtiyacında mühim bir azalma başlamaktadır. İdrar kesesi problemi yaşayıp operasyon olanlar bile bu çaydan fayda gördüklerine işaret eden açıklar vardır.

Yakı Otu Çayı Hazırlama İçin

Bir orta boy kaşık yakıotu, bir su bardağı kaynamış su ile demlenir. Su bardağının ağzı kapatılarak tahmini 10 dk demlenmeye bırakılır ve demlenince süzülür. Bayatlamamış şekilde demlenen çay, erken aç karnına ve akşam yemeğinden 1/2 saat öncesinde olmak üzere gün içerisinde 2 kez birer bardak içilir. Yakı otu çayı 2 haftadan sonra içilmemelidir. 2-3 gün ara sunmak gerekiyor. Yakıotu ısırganotu ile eşdeğer oranda karıştırılarak kullanılabilir. İtinalı ve gerçek biçimde yapıldığında faydalı olacaktır.

2. Çay tarifi

Çay hazırlamak : İnce kıyılmış ve kurutulmuş 1/2 orta boy kaşık minik çiçekli yakıotu, bir su bardağı kaynamış su ile haşlanır. Su bardağının ağzı kapatılarak tahmini 10 dk demlenmeye bırakılır, bu zaman bitiminde süzülür. Yepyeni demlenmiş çay, erken aç karnına ve akşam yemeğinden 1/2 saat öncesinde olmak üzere sadece gün içerisinde 2 kez birer bardak hazırlanarak içilir. Hastalığın tamamı ile iyileşebilmesi amaçlı, bu çayı uzunca bir zaman içmek gerekebilir. Öneri edilen kür zamanı 2 haftadır. Ardından 2-3 gün ara sunmak gerekiyor. Bir sonraki yazımda buluşmak üzere Sağlıcakla takipTe kalın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz