yağ haşlama

Yağ haşlamaları yanıklar,çatlak ve kuru deri, deri enfeksiyonları, kulak damlaları ve yara merhemleri olarak olağan üstü faydalıdırlar. Bitkinin tedavi edici özellikleri bir yağ bazına aktarılır. Merhem için yağ balmumu ilavesi ile koyu ve orta karar katı bir hale getirilir.

Kuru Bitki Kullanma

Kuru bitkilerden bir yağ haşlaması hazırlamak için, kullanmak istediğiniz bitkiyi alın ve onu olabildiğince ince toz haline getirmek için öğütün. Bitkiyi cam bir pişirme kabına koyun ve yağ ile örtün. Zeytin yağı iyi bir seçimdir çünkü o küflenmeyen bir yağdır; güçlü bir mikrop öldürücüdür. Yağ iyice doyduğundan emin olmak için bitkiyi karıştırın, sonra onlar, 0,5 ila 1 cm örtmeye yetecek kadar yağ ilave edin.

Onu güneş altında 2 hafta bekletebilirsiniz veya ocağınızın imkan verdiği en az ateşte 8 saat veya gece boyunca pişirebilirsiniz. Bazı şifalı bitkiciler bitkileri yavaş pişiren bir ocakta 38 C’ta 10 gün kadar ağır kaynatmayı tercih ederler. Hazırlama tamamlandığında, yağı bitkilerden sağlam bir kumaş yardımı ile var gücünüzle sıkarak süzün.

Taze Bitki Kullanma

Taze bitkilerden yağ haşlaması hazırlamak için, bitkileri bir konserve kavanozuna yerleştirin ve bitkinin hiçbir kısmının hava ile temas etmesine izin vermeyecek şekilde yağ ile örtün. 2 hafta güneşte bırakın, veya bir toprak kapta 5 gün hafif ateşte pişirin. Sonra bitkileri bir bezden sıkarak süzün. Ayrılan sıvıyı bekletin. Birgün sonra, bitkilerde doğal olarak bulunan su dibe çökecektir.

Deri Enfeksiyonları İçin Bitkisel Yağ

  • 1 lt zeytin yağı
  • 25 gr usnea
  • 25 gr akasya
  • 25 gr ekinaka kökü veya tohumu
  • 25 gr sarımsak
  • 25 gr adaçayı

Cam ve çelik kullanın, alüminyum veya dökme demir kullanmayın.Bütün bitkileri olabildiğince ince öğütün. Bitkileri yağa ilave edin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz