Çarşamba, Ağustos 10, 2022

Vajina Kokusunu Gidermenin Doğal Yolları Nelerdir?

vajina kokusu nasıl giderilir

Vajina kokusu, çok sayıda kadının ortak derdidir. Sosyal hayatı da etkileyen bu rahatsızlık mutlaka doktor kontrolü gerektirir. Bu tarz bir sorun yaşıyor ve bunun için doktora gittiğiniz halde hala koku sorunu yaşıyorsanız, doğal maddeler ile uygulanan yöntemleri deneyebilirsiniz.

Vajina kokusuna karşı uygulanabilecek en etkili yöntemleri araştırdık ve etkisi kanıtlanmış 3 yöntemi sizler için hazırladık. İşte o yöntemler…

Çemen Suyu ile Vajina Kokusuna Gidermek

Çemen pek çok hastalığın tedavisinde kullanılan sağlıklı bir besindir. Düzenli olarak tüketilen çemen, genital kokunun giderilmesi için de etkilidir. Bunun için 1 litre saf su ve 2-3 tatlı kaşığı kadar çemen yeterlidir. Suyun içine atılan çemenler orta derecede yaklaşık 30 dakika kaynatılır ve elde edilen su ile vajina bölgesi günde 3-4 kere yıkanır. Düzenli olarak uygulandığında kötü kokuların engellendiği görülür. Bu yöntem hamile bayanlar için uygun değildir.

Yoğurt ile Vajina Kokusunu Gidermek

Yoğurt, içeriğinde bulunan yararlı bakteriler sayesinde pek çok hastalık ve rahatsızlığa iyi gelir. Genital bölgede oluşan enfeksiyon ve mantarları tedavi edip kokuyu önleme özelliğine sahiptir. Bunun için temiz bir pamuk bir miktar yoğurdun içine batırılır. Bu pamuk ile vajinal bölge temizlenir ve 5 dakika kadar beklenir. Ardından bol su ile durulama işlemi yapılır. Bu yöntem enfeksiyon ve mantar sonucu oluşan kokunun giderilmesi için etkilidir.

Elma Sirkesi ile Vajina Konusunu Gidermek

Bakteri öldürme özelliğine sahip olan elma sirkesi genital bölge enfeksiyonları için de kullanılabilir. Bu yöntemin uygulanması için ılık su dolu küvet ya da leğen içine 2 su bardağı elma sirkesi eklenir. Bu suyun içinde yarım saat süre ile oturulur. Haftada 5 defa uygulanan bu yöntem ile vajina kokusundan kurtulmak mümkündür.

Vajina kokusunun önlenmesi için verdiğimiz doğal yöntemleri deneyerek siz de bu kötü kokudan kurtulabilir, daha rahat bir şekilde sosyal hayatta var olabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz