Pazartesi, Ağustos 8, 2022

Tüylenen Kazak Ve Pantolon Nasıl Temizlenir?

kıyafetlerin tüylenmesi

Tüylenen kazaklarınız ve pantolonlarınızı nasıl temizleyeceğinizi araştırıyorsanız tam yerine geldiniz, tüyelenen elbiseler başlı başınca büyük bir sorundur. artık dert etmeyin başımıza dert olan tüylerden kurtuluyoruz. aşağıdaki önerileri okuyarak  bütün tüylerden kurtulalım..

Triko Yıkamanın Sırları

İster yün, ister merserize, ister sentetik iplikle yapılmış olsun, her örgüde ortak bazı kurallar vardır:

Her zaman için, sadece ılık su kullanın, durulama da bile. Durulama da sık sık değiştirerek bol su kullanın.

Giysileri sabunlu suya iyice daldırın ve çitilemeden nazik bir şekilde yıkayın.

Örgü giysileri asla sıkmayın. Aksi takdirde giysileriniz elastikiyetini kaybeder ve deforme olurlar.

Islak örgü giysilerinizi sıkmayın, kuru bir havlunun üzerine yayın. Üzerine de ikinci bir havlu koyun ve havlunun üstüne basarak fazla suyu alın. Sonra giysinizi, ısı kaynaklarından uzak bir yere koyun.

Örgüleri Ütülerken

En iyi ütüleme metodu, giysini altına nemli bir bez yaymak ve üzerine hafif, kuru bir bez koymaktır. Kuru bezin üzerinden fazla bastırmadan ütüyü geçirin. Sıcak ütüyü asla yünün üzerine direkt olarak koymayın. Örgüyü hep tersten ütüleyin.

Tüylenen Kazaklar

Eğer kazaklarınız eski bir görünüme bürünüp, üzerinde yer yer iplik kümecikleri oluştuysa üzülmeyin. İşte size yepyeni ve yumuşak bir kazak elde etmenin yolu: Önce elinizle iplik kümeciklerini ayıklayın. Sonra kıl bir fırça ile örme yönünün tersinde kazağınızı fırçalayın. Kazak ipliklendicçe bu işlemi tekrarlayın. Kazağınızın yepyeni olduğunu göreceksiniz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aşık Olduğunuz Kişiyi Aklınızdan Çıkarmaya Hazır mısınız?

Aşık olunan kişiyi unutmak için bu önerileri denemelisiniz. Aşk gerçekten de dünyanın en özel ve güzel duygusu. Ancak ne yazık ki hayatta her zaman...