Perşembe, Ağustos 18, 2022

Topuk Çatlaklarına Ne İyi Gelir?

topuk çatlaklarının çözümü


Bayanlar tüm vücutlarının yanı sıra, ayak topuklarının da bakımlı olmasını isterler. Zaman içerisinde topuklarda oluşan çatlaklar, kötü bir görünümün yanı sıra huzursuzluk oluşturmaktadır.Peki ayaklarımızda oluşan bu topuk çatlaklarının çözümü mümkün müdür?   Yazımızın devamında sizlerle paylaşacağımız bu yöntem ile ayaklarınızdaki çatlaklardan kurtulabilirsiniz. Evinizde rahat bir şekilde hazırlayabileceğiniz bu karışım ile ayaklarınızın istediğiniz gibi yumuşak olmasını sağlayacaksınız.

Oluşturacağımız bu karışım için gerekli olan malzemeler;

Karbonat, kabartma tozu ve beş litre sudan ibarettir.

Peki nasıl bir karışım yapacağız? Kullanacağımız bu üç malzeme ne işe yarayacak?

Öncelikle suyumuzu ısıtıyoruz, sonrasında ısınan bu suyun içine yaklaşık üç yemek kaşığı karbonat ve kabartma tozu ekliyoruz.  Suyumuz kaynamaya devam ederken, karıştırarak su ve karbonatın birbirine karışmasını sağlıyoruz.

Kaynattığımız bu karışımı bir süre dinlendiriyoruz. Dinlendirme işlemi sonunda, yaptığımız bu işlemlerin ardından suyumuz ile ayağımızı ıslatmaya, çatlak yerleri hafif hafif ovalamaya başlıyoruz. Sonrasında ayaklarımızı 20 dakika boyunca suyun içerisinde bekletiyoruz.

Bekletme işlemi sona erdiğinde artık işimiz bitti sayılır. Ayaklarımızı sudan çıkarttıktan sonra güzel bir şejilde yıkıyoruz ve ıslak bırakmıyoruz. Bu aşamada var ise bir krem ile ayaklarımızı ovalayabiliriz. Ayaklarımızın topuk bölgesinde oluşan çatlaklar artık kabusumuz olmayacak

Bu işlemlerden etkili bir sonuç almak için, ayaklarınızda çorap ile uyumanızı tavsiye ederiz.  Sabah kalktığınızda çatlak olan bölgelerin biraz daha yumuşadığını farkedeceksiniz. Ölü hücrelerin de canlanmasına etki sağlayan bu yöntemi 7 ila 10 gün arasında uyguladığınız takdirde ayaklarınızdaki çatlaklardan kurtulduğunuzu farkedeceksiniz. Topuk çatlaklarının çözümü olarak uygulayacağınız bu yöntem sizleri topuk bölgenizdeki çatlaklardan kurtaracaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz