Çarşamba, Ağustos 10, 2022

Terazi Burcunun Özellikleri Nelerdir?

23 Eylül ile 22 Ekim tarihleri arasında doğanlar, Terazi burcunun etkisi altındadırlar. Terazi burcunun elementi hava, etkin gezegeni Venüs’tür. İkizler ve Kova insanlarıyla çok iyi arkadaş olabilir, Koçlarla duygusal anlamda mutluluğu yakalayabilirler. Güzellik, Terazilerin özüdür. Dünyayı güzelleştirmek için buradadırlar. Kimileri Terazilerin toplumdaki faziletlerini, dengeleri ve tarafsızlıklarını, başkalarının bakış açısını anlayabilme ve hoşgörebilme yeteneklerini sorgulasa da asıl özellikleri ortadadır: Güzellik arzuları.

Teraziler, dünyada kimsenin yalnız olamayacağı görüşünü kabul ettiklerinden ilişkileri katlanılabilir ve eğlenceli kılan ruhsal yasaları anlarlar. Terazi her daim bilinçsiz bir aydınlatıcı, dengeleyici ve sanatçıdır. Bu bir Terazinin en derin dürtüsü ve en büyük dehasıdır. Teraziler iç güdüsel olarak insanları bir araya getirmeyi severler ve bunu yapmayı da çok iyi başarırlar. İnsanları neyin bağladığını anlarlar. Asıl dehalarının aşk olduğunu ifade ederler. Âşık bir Teraziden daha romantik, daha baştan çıkarıcı ya da daha adil bir sevgili bulamazsınız.

Bir ilişkiyi mahvedecek bir şey varsa o da seven ve sevilen arasındaki adaletsizlik ya da dengesizliktir. Bir taraf fazla alıyor ya da fazla veriyorsa anlaşmazlıklar kısa sürede ortaya çıkar. Teraziler bu konuda dikkatlidirler. Asla az vermezler; belki yaptıkları en büyük hata gerekenden fazlasını ilişkilerine vermeleridir. Eğer bir Terazi insanıyla beraberseniz romantizmi uyanık tutmayı ihmal etmeyin. Mum ışığında yemekler, egzotik yerlere geziler, çiçekler ve ufak hediyeler, Terazilerin seveceği şeylerdir. Ufak fakat kibarca şeyler, Teraziler için önemlidir. İlişkiniz bir sanat çalışması gibidir: Onu güzelleştirirseniz Terazi sizi sevecektir.

Teraziler hakkında ilginç olan şudur ki, sevgililerinin agresif ve hatta biraz da bencil olmalarını severler. Kendileri böyle olmadıkları için sevgililerinden bunu beklerler. Ancak yeri geldiğinde ikili ilişkilerinde Teraziler de oldukça agresif olabilir. Elbette bunu sessiz ve sevimli bir biçimde yaparlar. İstedikleri kişiye ulaşmak için ellerinden gelen tüm çabayı sergileyeceklerdir. Diğer burçlara göre Teraziler finansal açıdan daha farklı bir mantık güderler. Bunun sebebi Terazilerin para kazanma konusunda daha endişeli olmalarıdır. Teraziler, insanın kendisinin bir şeyler kazanmadan başkalarına yardım edemeyeceğini bilir.

Çoğu insan, finansal tavsiye almak için Teraziye gelir. Sosyal nezaketleri de göz önüne alındığında Terazilerin eğlence için fazlaca para harcadığını, sosyal etkinlikler düzenlediklerini tahmin etmek zor değildir. İhtiyacı olduğunda başkalarına yardım etmekten de zevk duyarlar. Başkalarından borç almaları gerekse bile çok zor durumdaki arkadaşlarına yardım ederler. Ancak borçların geri ödenmesi konusunda da oldukça titizdirler. Toplum içinde Teraziler besleyici olarak görünmekten hoşlanır.

Arkadaşlar ve tanıdıkları onların ailesi gibidir. Anne ya da baba figürlerini andıran patronları severler. Teraziler duygularının özgürce ifade edilebileceği işleri severler. Bu sebeple Terazilerin çoğu sanatla uğraşır. Ruh hâllerine göre iktidarı ellerinde tutarlar. Terazi insanları kariyer isteklerinde oldukça esnek olabilir. Sosyal oldukları için sıradan ev görevlerinden hoşlanmazlar. Tertipli, temiz evleri severler fakat ev işleri onlar için bir yüktür. Hayatta en sinir bozucu işlerin bunlar olduğunun düşündüklerinden ne kadar hızlı yaparlarsa o kadar iyi olacağına inanırlar.

Parası olsa da olmasa da ev işlerini parayla bir başkasına yaptırabilir. Evleri çoğunlukla modern olur ve mükemmel zevkli mobilyalar içerir. Onun mekanında resim ve heykeli bolca görebilirsiniz. Aile ve arkadaşlarıyla olmaktan zevk aldıklarından çok iyi ev sahipliği de yapabilirler. Yaratıcı olan ve uyum ihtiyacını yoğun bir biçimde hisseden Terazi insanı, evde fazla gevşek olabilir ve çocuklarına her konuda izin verebilir. Bu her zaman olumlu sonuçlar vermeyebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz