Çarşamba, Ağustos 10, 2022

Tarçın Yağının Faydaları Nelerdir?

tarçın yağı

Tarçın Yağı Katkısız Tarçın yağıdır.Başka firma yağlarının üzerinde Tarçın esansı veya Tarçın aroma verici diye yazar. Tarçın yağı, tarçın yağı kalsiyum, demir, manganez ve mineraller bakımından zengin bir içeriğe sahiptir. Sağlık için birbirinden faydalı görevleri olan antibakteriyel, antifungal, antimikrobiyal özellik taşımaktadır.

Tarçın yağı daha çok lokal uygulamalar için kullanılan bitkisel yağlardan biridir. Cilt için direkt uygulandığında ciltte alerjik reaksiyonlara yol açabileceğinden taşıyıcı yağlar ile inceltilerek kullanılmalıdır. Tarçın yağı cilt için uygulanmak isteniyorsa cildin ufak bir bölümünde test edilerek kullanılmasında yarar vardır.

Kan Temizleyici

İçeriğinde bulunan maddeler kanda bulunan toksinlerin dışarı atılmasını kolaylaştırır.

Kan Dolaşımı

Kan inceltici özelliği kan dolaşımının artmasına yardımcı olur. Vücutta kan akışının artması ağrıların hafiflemesine yardımcı olur. Artan kan dolaşımı sayesinde vücutta oksijen miktarı artar. Ayrıca düzenli tarçın kullanımı kalp krizi riskini azaltır.

Beyin Fonksiyonları

Tarçın ve tarçın yağının beyin fonksiyonlarını geliştirici etkisi vardır. Sinirlere karşı faydalıdır ve hafızayı güçlendirir.

Ağrılar

İçeriğinde yer alan anti-enflamatuar maddeler sayesinde kas ve eklem ağrılarına karşı iyi gelir. Özellikle artit için faydalıdır. Aynı zamanda soğuk algınlığı nedeniyle oluşan baş ağrısına karşı kullanılabilir.

Şeker Hastalığı

Tarçın yağı kan şekerini kontrol altında tutmak için kullanılabilir. Özellikle Tip2 diyabet hastaları için faydalı bir yağdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz