Salı, Ağustos 16, 2022

Sırt Bakımı Nasıl Yapılır?

sırt bakımı

Sırt bakımı, genelde güzellik merkezlerinde veya bu işten anlayan ve eğitim almış kişiler tarafından yapılan bir bakımdır. Bu bölge vücudun arka tarafında kaldığı için kişiler kendi sırt bakımlarını yapmayı pek beceremezler.

Sırt bölgesi gece kıyafetlerinde çok kullanılan dekoltedir. Güzel bir duruş ve güzel bir vücut için sırt bölgesinin pürüzsüz ve mükemmel olması gerekir. Ancak en fazla ihmali uğrayan bölgede sırttır.

Ev ortamında sırt bakımı nasıl sağlanmalıdır?

Sırt bakımının ilk aşamasına geçerken ilk önce sırtın hafif hareketler ile banyo fırçasıyla ovulması gerekir. Bunun için fırça seçimi yaparken yumuşak olmasına özen gösterin. Aksi halde sırt bölgesinin hasar görmesine yol açabilirsiniz.

Eğer vücut peelingi yapmayı düşünüyorsanız fırça kullanma işlemini bir daha ki sefere erteleyin.

Suya girdiği zaman yumuşayan banyo lifi tercih edin.

Sırt bölgesi için içerisinde zerrecikler bulunan arındırıcılar kullanmayı tercih edin. Arındırıcıyı sopalı bir lifin üzerine dökün ve sırtınıza yumuşak hareketler ile masaj yapın. Sırt bölgeniz bu durumdan çok hoşnut olacaktır.

Yumuşak bir sopalı kese alın ve sırtınızı keseleyin. Bu işlem sırtınıza peelingi görevi yapacaktır.

Eğer deniz tuzu kullanıyorsanız bu aşamada tercih edebilirsiniz. Deniz tuzu tam anlamıyla peelingi görevi yapmaktadır.

Sırt bölgesinin nem oranını her daim kontrol edin. Bir yakınınızdan yardım alın ve banyo sonrası sırt bölgenize bebek yağı veya su bazlı nemlendirici sürün.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz