Perşembe, Ağustos 18, 2022

Şeker Hastalığı için Şifalı Bitkiler

şeker hastalığına iyi gelen bitkiler

Şeker hastalığı diğer adıyla Diabet sıkça rastlanan bir hastalık türüdür. Pankreasın ürettiği insülinin yetersizliğinden kaynaklanır. İnsülin olmayınca besinlerle aldığımız şeker hücrelere giremez. Vücudumuz sürekli olarak şekere ihtiyaç duyar bunu sağlayan da insülindir.

Şeker ( diabet ) belirtileri; Mide bulantısı, kusma, nefesin kokması, sık sık idrara çıkma, kuru kaşıntı, adetten kesilme, idrar yolu enfeksiyonu, açlık hissi, yaraların geç iyileşmesi. 

Şeker hastalığı kesin olarak tedavi edilebilen bir hastalık değildir sadece kontrol altına alınabilir. Şeker ( diabet ) hastası olan doktor kontrollerini aksatmamalıdır. Bitkisel destek ürünleri tedaviye yardımcı olabilir.

Şeker Hastalığı için Şifalı Bitkiler

100 gr Buğday, 100 gr Arpa, 100 gr Çörek otu ve 100 gr Çam Sakızı ( tadı acıdır)  bu ürünler 2 litre su içerisinde 10 dk kaynatılır. Sabah bir fincan akşam bir fincan aç olarak içilir. Bu bitkisel karışım 40 gün içilir. Uzun bir süre şekeri dengeleyecektir.

Günlük kullanım için bitkisel karışım; 2 adet kabuk tarçın yarım litre su içerisinde 5 dk kaynatılır ve ocaktan indirilir. Bu suyun içerisine ‘yemek kaşığı hibiskus eklenir 10 dk demlendirme bırakılır. Sabah aç olarak bir bardak akşam aç olarak bir bardak içilir. Şekeri dengede tutmaya yardımcı olacaktır. 

NOT: Kullanacağınız kabuk tarçının iç kısımları küflü olmamasına ve bitkilerin yeni mahsul olduğuna dikkat edilmelidir. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz