Pazar, Ağustos 14, 2022

Sarımsak Limon Kürü Nasıl Hazırlanır ve Kullanılır ?

sarımsak limon kürü nasıl hazırlanır

Son dönemlerin en çok araştırılan konularından bir tanesi olan sarımsak limon kürü ile ilgili olarak bir kaç önemli ayrıntı paylaşmak istedik sizlerle. Özellikle kalp damar hastalıklarına çok iyi geldiği belirtilen sarımsak limon kürünün faydaları nelerdir, sarımsak limon kürü nasıl hazırlanır ve tabi ki hazırlamış olduğunuz sarımsak limon kürü nasıl kullanılır.. Tüm sorularınızın cevabı makalemizde saklı.. Buyurun hep birlikte bakalım..

Sarımsak limon kürünü ilk uygulayan Rus doktorlarmış. Şimdilerde Amerika’da kullanılan sarımsak limon kürünün mucizevi etkileri nedeni ile kimyasal yapısı çözülmeye çalışılmaktadır. Tıpta devrim yaratacağı düşünülen bu mücizevi kür hakkında bu iki önemli konuyu da sizlerle paylaştıktan sonra, merak ettiklerine geçelim artık..

Sarımsak limon kürünün faydaları

Tüm damar iltihapları (vasküler) tedavi ediyor, tıkanan damarları açıyor, damar sertliklerini ve hipertansiyonu önlüyor. Kollestrol ve lipidi düşürüyor zararlı yağların yakılmasını sağlıyor, kilo verdiriyor (bazal metabolizmayı hızlandırıp yağların yakılmasını sağladığı için iştahı açıyor bu dönemde diyete dikkat etmek gerekiyor)

Şekeri düşürüyor, pankreasın yenilemesini sağlıyor. Böbrek ve safra taşlarını eritiyor idrar söktürüyor vücuttaki şişkinlik ve tüm dokulardan ödemi kaldırıyor. Helycobeacter pylori adlı ülser mikrobunu öldürerek mide ve on iki parmak bağırsağı ülserinin kesin tedavisini yapıyor.

Tüm romotizmal iltihabı önleyip, her tür romotizmal ağrıları dindiriyor, kireçlenmeyi önlüyor, eklem düzeylerinin yenilenmesini sağlıyor her türlü ağrıyı kesiyor. Beyin hücreleri ve tüm sinir sistemlerinin yenilenmesini sağlıyor.

Sinirdeki aksiyon potansiyelini düzenleyip ileri-refleks hızını artırıyor, felçlere ve vertigoya da fayda sağlıyor. Vücudun bağışıklık sistemini son derece kuvvetlendiriyor ve her türlü alerjiyi özellikle damarsal kökenli ve strese bağlı cilt alerjilerini kökünden kesiyor, kansere karış tüm vücudu koruyor.

Gördüğünüz gibi son derece etkili faydaları mevcut.

Sarımsak limon kürünü nasıl hazırlanır ve uygulanır?

Kullanacağımız malzemeler

2 Litre limon suyu ve  40 diş soyulup ezilmiş sarımsak, ağzı sıkı kapanan koyu renkli veya üzeri folyo ile  kapatılmış bir kavanoz

Hazırlanışı ve Kullanım Şekli

Limonların suyunu iyice sıkıp kavanoza doldurunuz, soyulmuş 40 diş orta boy sarımsağı yıkamadan ve ezerek limonun içine atıp kavanozun kapağını kapatıyoruz, 25 gün boyunca normal ılık bir yerde saklanıp her gün çalkanacak, (sarımsaklar iyice erimiş olacak) 25 gün sonra kavanozu açıp her sabah aç karnına yarım veya içebiliyorsa bir çay bardağı içiyoruz kavanoz bitene kadar içilecek, kapağı hep kapalı olacak.

kavanoza asla su, şeker v.b. karıştırılmayacak ancak çay bardağına aldığınız kısmını dilersek sulandırarak içebiliyoruz bunu içtikten sonra en az yarım saat bir şey yiyip içilmeyecek, yarım saat geçtikten sonra kahvaltı yapılacak mümkünse her sabah aynı saatte içilecek.


Çok Çok Önemli Hatırlatma: Her türlü sağlık sorununuz için mutlaka ve mutlaka ilgili uzman hekime muayene olup, hekiminizin tavsiyesi ile tedavinize devam etmeniz hayati önem taşımaktadır. Burada sizinle paylaştığımız bilgiler alıntı olup, herhangi bir tedavi amacı gütmemektedir. Uygulamaların sorumluluğu kişinin kendisine aittir ve ve hiç bir şekilde site yazarının sorumluluğu yoktur. Eğer sarımsak limon kürünü uygulamak istiyor iseniz, konuyu mutlaka ve mutlaka hekiminize danışıp hekiminizin önerisi doğrultusunda hareket etmeniz sağlığınız için önemli ve gereklidir..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz