Pazar, Ağustos 14, 2022

Safranın depresyon üzerindeki faydalarını biliyor musunuz?

safran bitkisinin depresyona faydaları

Safran birçok etken madde içeren bir bitkidir, bir besin takviyesi şeklinde mükemmel bir anti-stres olduğunu biliyor muydunuz? Aşırı çalışma, depresyon, mutfaklarımızda iyi bilinen bu baharatın erdemlerini keşfedin. Güçlü ve değerli, kullanımı esas olarak yatıştırıcı erdemleri veya bir renklendirici olarak kullanıldığı antik çağlara dayanıyor. Ayurveda tıbbında bugün de büyük bir yeri var.

Bunlar, kullanılan çiğdem sativusun damgalarıdır (pistilin parçaları) . Vermilyon kırmızı rengi, iyi kökenine ve kalitesine işaret eder. Safran, aktif içeriği bakımından zengin bir bitkidir. Safran magnezyum, manganez, demir, beta karoten, vitamin B6, B9 ve C açısından zengindir.

Aktif maddeler

CROCİN ve CROCETİ’NİN: karotenoid ailesinin pigmentleri, anti-oksidan ve renklerden sorumlu özellikleriyle tanınır.
PİCROCROCİNE : Tadı ona verir.
SAFRANOL: onun asıl varlık, onun kokusu ve sinir sistemi üzerindeki erdemleri sorumludur.

Stres ve fazla çalışma, safran senin en iyi müttefik olacak!
Safran doğrudan merkezi sinir sistemine etki eder. Özellikle, duygudurum hormonlarını ve esas olarak serotonini etkiler. Aslında stres ve düşük moral zamanlarında, vücutta bu hormonların belirgin bir şekilde azaldığı görülmektedir.

Safran, bu hormonları ve dolayısıyla duyguları dengelemeye yardımcı olabilir; Stresli durumlarda, vücudun daha iyi iyileşmesini sağlar.

Aynı zamanda, genellikle depresif bir duruma bağlı uyku bozukluklarını tedavi etmek için gerekli olan sakinleştirici erdemler olarak da bilinir.

Son olarak, stres, hücrelerde erken yaşlanmayı hızlandıran ve çeşitli hastalıkların kökeninde olabilen bir olgu olan vücutta aşırı serbest radikallerin üretimine neden olur. Safranın güçlü antioksidan özellikleri, bu yanlışların giderilmesine yardımcı olacaklarından çok ilginçtir.

Safran ne zaman ve nasıl kullanılır?

Stres, Tükenmişlik, Tükenmişlik
Depresyon, anksiyete, anksiyete
Fiziksel yorgunluk, strese bağlı uykusuzluk, gece kaygıları
Tavsiye edilen dozaj: Bitkinin anti-depresif özelliklerinden avantajlı bir şekilde yararlanmak için günlük 30 mg safran alımı önerilir. Gerektiğinde yılda 3 kez kolayca yenilenebilir 3 aylık bir kurs yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz