Pazartesi, Ağustos 15, 2022

Safran ve safran yağı Hemoroidi tedavi ediyor

safran hemoroidi tedavi ediyor

Safran, ayrıca Gerçek Safran, Açaflor veya Açafreiro olarak da bilinen, vücudun tüm iltihaplarının tedavisinde ve ayrıca menstrüasyonun düzenlenmesi ve bağırsakların gevşetilmesi için faydalı olabilecek anti-enflamatuar etki gösteren şifalı bir bitkidir.
Bilimsel adı Crocus sativus’tur.

Sindirimi arttırmak ve mide ağrısını ve gastriti ortadan kaldırmak için safran kullanmak için iyi bir stratejidir. Yiyeceklerin mide içinden geçişini kolaylaştıran ve enflamasyonun önlenmesine yardımcı olan özelliklere sahip olduğundan, yemekleri her zaman baharatlamak için safran kullanmaktır.
Gastrit ile mücadele eder ve şifa bulursunuz.

Safran, anti-tümör, anti-enflamatuar, antioksidan, müshil, idrar söktürücü ve antikonvülsan özelliklere sahiptir, çeşitli amaçlar için kullanılabilir ve bu nedenle aşağıdakiler dahil olmak üzere çeşitli avantajlara sahiptir:

Bağırsak hareketlerini destekleyen laksatif özelliklere sahip olduğundan kabızlığın tedavisi;
Midedeki ağrıyı azaltır ve anti-enflamatuar özelliklere sahip olduğundan gastrit semptomlarını hafifletir.
Kilo vermeye yardım eder çünkü açlık hissini azaltır;
Özellikle bir tümör varsa, büyümesini önlemek için tümör hücrelerinde etki edebildiğinden, tiroid problemlerinin tedavisine yardımcı olur;
Kolesterol seviyelerinde bir düşüşü teşvik eder ve İDRAR YOLU RAHATSIZLIKLARININ tedavisinde yardımcı olur;
Beyin aktivitesini arttırır, nöroprotektif özelliklere sahip olduğundan öğrenme ve hafıza kapasitesini arttırır ve bu nedenle Parkinson hastalığını ve Alzheimer hastalığını tedavi etmek için kullanılabilir

Safran kullanımı

Safran baharat olarak kullanılabilir ve baharat, yemek için özellikle et ve soslar için uygundur. Ek olarak, bir ev ilacı olarak da kullanılabilir.

Hemoroid için

1 su bardağı kaynar suya 3 gr. Bu infüzyonda temiz bir bezi nemlendirin ve dış hemoroide uygulayın.

2. Safran yağını bir çay tabağına dökün temiz bir bezle hemoroidli bölgeye sürün bunu günde üç kez tekrarlayın.

Hemoroid için safran ve safran yağı kullanın

Bunun dışında safran yağını hemoroidli bölgeye günde üç kez sürerek hemoroidi yok edebilirsiniz. Safran, çay olarak içildiğinde sindirim sistemini çok kısa sürede hızlandıracak, buna bağlı olarak kabızlık problemimiz ortadan kaldıracak ve günde bir kaç kez büyük tuvalet ihtiyacınız ortaya çıkacaktır. Hemoroidli bölgenin safran yağıyla ovulmasıyla beraber hem içten hemde dıştan tedavi edilmiş, böylelikle kâbusunuz olan hemoroit’den kurtulmuş olacaksınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz