Pazar, Ağustos 14, 2022

Safran rahim miyomlarını tedavi ediyor

safran rahim miyomlarını tedavi ediyor

Rahim fibroidleri genellikle 20 yaşın üzerindeki kadınlarda gelişen zararsız bir tümör türüdür. Ayrıca leyomiyomlar olarak da bilinirler ve boyutları mikroskobik boyutlardan geniş büyüklüğe kadar olabilen, küçük, yuvarlak topak şeklinde lif dokularıdır. Modern yaşam ve iş stresi, birçok kadını uzun süreli anksiyete, huzursuzluk ve halsiz bir durumda yorgunluk, düzensiz uyku, düşük kalite ve vücutta artan kan viskozitesine yol açarak görünmez kılcal staz ve yavaş kan akışıyla sonuçlandı Binlerce cilt hipoksiktir.

Şiddetli vakalarda, kan stazı, pigmentasyon nedeniyle, kan damarlarından su sıkılır ve cildin hipoksi nedeniyle doğal parlaklığını kaybetmesine neden olur ve cilt yüzeyinde pigmentasyon lekeleri ortaya çıkar.

Uzun süreli qi durgunluğu, kan durgunluğu ve endokrin bozuklukları, hastaların baş dönmesi, yorgunluk, sırt ağrısı, karın şişliği, göğüs hassasiyeti, menstrüel bozukluklar ve renk düzensizliklerini, aşırı lösin ve kokuyu, pürüzlü ve donuk cildi uyarması için uterusta östrojenin birikmesine neden olur. Hafif, şiddetli vakalarda uterus kanaması gibi komplikasyonlar olacaktır.

Safranın rolü ve etkinliği üzerine, bir dizi kondisyon rahim fibroidi vardır

Uterin fibroidler 30-50 yaş arası kadınlarda daha yaygındır. Uterin fibroidler esas olarak uterus düz kas hücrelerinin proliferasyonu ile oluşur. Az miktarda bağ dokusu lifi sadece destekleyici bir doku olarak bulunur.

Ortak bir tedavi yöntemi rezeksiyondur ve sonuçları kadınların virilizasyonu, erken yaşlanma ve bağışıklığın azalmasıdır.

Yaygın Uterin Fibroidler Tedavisi

1. Batı tıbbı tedavisi: Ameliyat endikasyonlarına (genellikle 5 cm) ulaşmamış olanlar için, Batı tıbbı çoğunlukla takip gözlemini önerir ve etkili bir tedavi planı yoktur. Küçük miyomlu hastalar için, başka bir açıdan, ameliyat için beklendiği söylenebilir. Bununla birlikte, bu hastalık statik bir hastalık değildir, vücuttaki hormon seviyelerinin değişmesi ile artabilir, bu nedenle zamanında tedavi yapmak acildir.

2. TCM kökü iyileştirir: TCM’nin bazı avantajları vardır. Genel şartlandırma ve diyalektik tedavi kavramına göre, uterus ve yumurtalık fonksiyonları etkili bir şekilde iyileştirilebilir, semptomlar hafifletilebilir, hastalık kökleri ortadan kaldırılabilir ve qi ve kanın düzenlenmesi, kan stazının çözülmesi ve düğümlerin çözülmesi ile nüks önlenebilir. En azından devam eden büyümesini kontrol edebilmek.

Safranın rolü ve etkinliği üzerine, bir dizi kondisyon rahim fibroidi vardır.

Oral Çin tıbbı, fibroidleri temel olarak yumuşatmak, küçültmek, emmek ve ortadan kaldırmak için harici uygulama, lavman ve diğer tedavilerle birlikte kullanılır.Ayrıca, yumurtalık fonksiyonunu geliştirirken miyomları etkili bir şekilde kontrol edebilir ve azaltabilir. Vücudun iç ortamının dengesini düzenler ve yeniden oluşturur.Şu anda, uterus miyomlarının klinik etkili kapsamlı tedavi oranı% 96.5’e ulaşır ve birçok hasta tedavi sırasında menstrüasyonunu, pigmentasyonunu ve uykusunu iyileştirir.

Rahim miyomları safran içebilir mi?

Safran, kan dolaşımını teşvik etme ve kan stazını kaldırma etkisine sahiptir ve uterus fibroidlerinin tedavisi üzerinde bazı etkileri vardır. Modern farmakolojik araştırmalar, miyokardiyal kan akışını ve oksijen tedarikini iyileştirmede etkili olduğunu kanıtlamaktadır.Fafron çeşitli glikozit bileşenleri içerir ve çoklu glikozitler büyük koroner arterlerdeki kan akışını önemli ölçüde artırabilir.

Safran, tıpta kan stazı, torakoabdominal kaburgalar ve diğer ağrıların neden olduğu amenoreyi tedavi etmek ve şişkin yaraları tedavi etmek için yaygın olarak kullanılmaktadır, özellikle kanı besleyen işlevi tüm dünyada uzun zamandır bilinmektedir. Son yıllarda, bilim adamları safran organlarındaki safran asidi, safran, safran ve safranın güçlü antikanser aktivitelerine sahip olduğunu bulmuşlardır. Özellikle, kan kanseri hücreleri, meme kanseri, düz hücreli tümörler ve yumuşak doku sarkomları üzerinde güçlü bir inhibitör etkisi vardır.

Safranın kadınların farklı dönemlerdeki rolü

1. Aşama 20-25 yaş

Bu dönemde, kızın cildi hassastı, normal bir oranda yenilenebilirdi ve su-yağ durumu iyiydi. Bununla birlikte, çalışma basıncındaki artış onları sık sık geriler ve uyku süresi azalır, bu da depresyon, koyu halkalar, zayıf renk ve akne ile sonuçlanır.

Bu dönemde safran yiyin: safran aktif proteinler, mineraller ve karbonhidratlar açısından zengindir.İnsan beslenmesini kapsamlı bir şekilde destekler, endokrin düzenler ve uykusuzluk ve iş stresi için çok yararlı olan vücudun çeşitli işlevlerini düzenler. Böylece, yorgun olduklarında, bir fincan safran içmek son derece sıcaklık getirecektir.

2. Yaş 25-35

25 ila 35, kırışıklıkların ilk ortaya çıktığı dönemdir ve bu dönemde birçok kadın anne olacaktır. Hamilelik sırasında baş dönmesi, yorgunluk, anormal iştah, ekşi tat ve yağlılık, kusma, hamilelik lekeleri ve çatlaklar ortaya çıkmaya başlar ve doğum sonrası cilt mükemmel şekilde tamir edilemez.

Bu dönemde safran yiyin: Bir kadın doğum yaptığında, doğum sırasındaki yaralanmalar nedeniyle vücudunun iyileşmesi gerekir. Safranda bulunan epidermal üretim faktörleri ve çözünür maddeler insan dokularının büyümesine, gelişmesine ve doğum sonrası iyileşmesine yardımcı olabilir. (Ama doktorun doğumdan sadece bir ay sonra yiyebileceğini önerdiği anlaşılıyor, aksi takdirde çok fazla olacak ve dayanamayacak)

3. Aşama 35-45

35-45 yaş grubunda kırışıklıklar açıktır, cilt sertleşir ve donuklaşır, cilt hızla yaşlanır ve zaman annesinin gençliğini acımasızca uzaklaştırır. Yaşam ve iş stresiyle karşı karşıya, çeşitli cilt problemleri de ortaya çıkar: ince çizgiler ortaya çıkar, cilt gevşemeye başlar, uzun lekeler ve pigmentasyon.

Bu dönemde safran yemek: Sürekli safran yemek yaşlanma hızını yavaşlatabilir. Safranın epidermal büyüme faktörü ve benzersiz protein içeriğine sahip biyoaktif moleküller, hücre bölünmesini, rejenerasyonunu, doku reorganizasyonunu doğrudan düzeltir, cildi onarır ve nemi korur.

4. Dördüncü aşamada 45 yaşından sonra

45 yaşın üzerindeki kişilerde epidermal hücrelerin rejenerasyonunun hiçbir etkisi yoktur ve menopoz kadınların yaşamlarında bir engeldir. Bu süre zarfında, kadınlar çarpıntı, nefes darlığı, göğüste sıkışma, baş dönmesi, kulak çınlaması, baş dönmesi, duygudurum dalgalanmaları, uykusuzluk ve diğer semptomlar gibi birçok fiziksel uyumsuzluk yaşayacaktır.Menopoz anneleri özellikle yin’i beslemelidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz