Salı, Ağustos 16, 2022

Safran bitkisi en iyi doğal ilaçtır

safran bitkisi doğal ilaç

Safranın faydaları

Pek çok çalışma, bazıları aşağıda listelenen Safran baharatını kullanmanın inanılmaz faydalarını belgelemiştir:

Parlayan ciltler için

Parlayan bir cilt elde etmek için 4-5 iplikçik safranı 2-3 saat suya batırın ve sonra macunu yüzünüze nazikçe masaj yapın. 5 dakika sonra yıkayın. Daha yumuşak bir cilt için işlemi haftada en az iki kez tekrarlamak isteyebilirsiniz.

Saç dökülmesinin tedavisi için

Saç derisine safran, meyan kökü ve süt karışımının uygulanması, kellik (alopesi) tedavisinde ve saç dökülmesinin önlenmesinde çok etkilidir. Aynı zamanda saç büyümesini uyardı.

Kalp atış hızı kontrolü

Safran, kalp atışı hızını kontrol etmeye yardımcı olan potasyum içerir. Bu kalbin korunmasına yardımcı olur.

Kan basıncı kontrolü

Safran potasyum, bakır, kalsiyum, demir, çinko, magnezyum ve selenyum gibi birçok mineral içeriğine sahiptir. Bu minerallerin çoğu, tansiyonun kontrolünde ve hemoglobin oluşumunda yardımcı olur.

Antioksidanlar olarak

Safran, serbest radikallerle mücadelede oldukça faydalı olan ve sonuç olarak hastalıkları önleyen ve sağlığı iyileştiren birçok antioksidan içerir.

Sivilcelerin tedavisi için

Sivilcelerden kurtulmak için 6-7 fesleğen yaprağı ile 10 iplikçikli safran hamuru yapın ve etkilenen bölgelere uygulayın. 10 dakika sonra sade suyla yıkayın. Bu karışım yüzdeki lekelere, sivilcelere, kırışıklıklara, sivilcelere ve diğer siyah noktalara karşı iyi çalışır.

Kanserin önlenmesi için

Safran, likopen, zeaksantin, a ve β-karoten gibi biyo-kimyasal bileşikler içerir. Bu biyo-kimyasal bileşikler, bağışıklık modülatörleri olarak hareket etme yeteneklerinden dolayı vücudun kanserden korunmasına yardımcı olur.

Sağlıklı dudaklar için

Safran, en fazla B2 vitamini (riboflavin) içeren az sayıda bitkisel üründen biridir. Düzenli olarak safran alımı, dil şişmesi, cilt çatlaması, boğaz ağrısı, cilt tahrişi ve dudakların çatlamasını önlemeye yardımcı olabilir.

Stres bozucu olarak

Safran, oksidan kaynaklı stresi düşürmenin yanı sıra vücudun bağışıklık seviyesini artırmaya yardımcı olan karotenoidlere sahiptir.

Antidepresan olarak

Safranda safranal ve alfa-krosin gibi uçucu yağ bileşiklerinin varlığı depresyonun kontrolünde yardımcı olur. Bu bileşikler ayrıca antikonvülsanlar olarak da işlev görür.

Detoksifikasyon için

Safran bir çok terapötik kullanıma sahiptir ve vücudun detoksifikasyonunda çok etkilidir. Ek olarak, spazmlarda, kramplarda ve vücut iyileşmesinde kullanılabilir.

Sindirim için

Safran, birçok tıbbi bileşik ve bir anti-convulsant içeriğinden dolayı sindirim sistemini uyarır. Uzmanlar, mide fonksiyonlarının iyileştirilmesi için 1 gr. Safran’ın 1 litre suyla karıştırılmasını tavsiye ediyor. Safran dalak ve karaciğerde genişleme olduğunda kullanışlı olabilir.

Hücresel fonksiyon için

Safran, özellikle potasyum ve magnezyum olmak üzere doku ve hücrelerin büyümesine yardımcı olan birçok besin içerir.

Diş ağrısı için

Safran ve bal ezmesi yapmak ve dişe masaj yapmak dişeti ağrılarından kurtulmanıza yardımcı olabilir.

Hemoglobin oluşumu için

Safrandaki demirin bulunması kandaki hemoglobin oluşumunda çok iyidir.

Ağrı yönetimi için

Safran, eski zamanlardan beri bir ağrı kesici olarak kullanılmıştır. Süt veya çay ile safran alınması adet döngüsü ile ilgili ağrıları hafifletebilir.

Analjezik olarak

Safranalın varlığı, safranda yatıştırıcı bir bileşik, analjezik olarak çok etkilidir. Aynı zamanda sinir sistemini de etkiler.

Artrit için

Safran, auurvedic doktorlarından gelen artrit hastalarının reçetelerinden biridir. Safran’ın ayrıca astımın kontrolünde ve nefesin temizlenmesinde etkili olduğu bilinmektedir.

Erkek canlılığı için

Safran, erkek canlılığının geliştirilmesinde etkili olduğu bilinmektedir. Yaşlı insanlar bile bu inanılmaz baharattan güç almaktadır.

Bağışıklık gelişimi için

Safran iyi miktarda C vitamini içerir ve sonuç olarak vücudun bağışıklığını artırabilir. Bu, çeşitli hastalıkların vücuda saldırmasını önler.

Kas problemleri için

Safran, yaşa bağlı kas dejenerasyonuna karşı çok etkilidir ve ayrıca hasarlı hücrenin iyileşmesine de yardımcı olur.

Nörolojik problemler için

Safranın birçok sağlık yararının keşfedilmesinden bu yana, alnındaki nörolojik faydaların bir sonucu olarak kullanılmıştır.

Adetler için

Safran adet döngüsü sırasında kan kaybını kontrol etmede çok etkilidir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz