Pazartesi, Ağustos 8, 2022

Safran bitkisi çayı ile zayıflayın

safran çayı

Obezite küresel bir sağlık sorunudur çünkü bir dizi komplikasyona neden olabilirler ve koroner kalp hastalığı, tip 2 diyabet, kanser, hipertansiyon ve dislipidemi gibi birçok hastalıktan ölüm riskini artırabilirler. Son on yıldır, kimyagerler, beslenme uzmanları ve tıbbi eczane uygulayıcıları, insanların kilo verme ihtiyaçlarını karşılamak için yenilikçi beslenme uygulamaları üzerinde çalışıyorlar.

Şu anda, piyasadaki FDA zayıflama ilaçları (yerli geleneksel Çin tıbbı ürünleri hariç) esas olarak iki türe ayrılır: 1. Pankreatik lipazı inhibe eden ve yağın bağırsak emilimini azaltan Orlistat; 2. Batı anoreksi Butramin ilaçları. Bununla birlikte, bu tür ilaçlar sadece pahalı değildir ve potansiyel olarak ciddi toksik ve yan etkilere sahiptir, bu nedenle saf doğal bitkisel kilo kaybı ilaçları şu anda atılımlar için en olası yöndür.

Safran bitki polifenolleri / karotenoidlerin bir kaynağıdır ve dünyanın farklı bölgelerinde önemli bir lezzet ve gıda renklendirici olarak kullanılır. Eski zamanlardan beri, geleneksel tıpta farklı hastalık türlerini tedavi etmek için de kullanılmıştır. Son zamanlarda, birçok nöron ve kardiyovasküler hastalık ve kanserde safran kullanımı araştırılmıştır. Safran birçok klinik uygulamada bulunmuştur ve özellikle bazı metabolik bozuklukları düzenlerken, kilo kaybı etkisi açıktır.

Mevcut tıbbi literatüre dayanarak, safran kilo kaybının temel prensiplerini kabaca çıkarıyoruz.

1) Düşük kan lipitleri

Safran ve ekstraktlarının kan lipitlerini azaltmada güçlü bir etkisi vardır Hayvan deneyleri, safran alan bıldırcınların kanındaki trigliseritlerin ve kolesterolün önemli ölçüde azaldığını göstermiştir. Emilim, yağların ve kolesterolün bağırsak atılımını arttırır.

2) Pankreatik lipaz aktivitesinin inhibisyonu

Pankreatik lipaz, bağırsak parçalanması ve yağ emilimi için önemli bir faktördür.Pankreatik lipazın inhibisyonu, mevcut kilo verme ilaçları için önemli bir teorik temeldir. Pankreatik lipazı inhibe eden ana ilaç orlistattır, ancak ilacın karaciğere bazı hasarı vardır ve şişkinlik ve gevşek dışkı gibi belirgin yan etkileri vardır. Testler, safranın 102 μmol / kg’lık bir dozda yağ emilimini% 12 azaltabildiğini ve tüm eylem süreci boyunca toksik veya yan etki olmadığını göstermiştir.

3) Tokluğu arttırın

2010 yılında yayınlanan insan denemelerinde safran, tokluk arttırıcı ve kilo kaybı düzenleyicisi olarak kabul edilmektedir. Bu çalışmada safranın insanların ruh hali üzerindeki etkilerini araştırdık, bu da iştah ve atıştırmalıkların azalmasına neden olabilir.

4) Oksidasyon direnci

Obezite, çok faktörlü bir kökene sahip kronik bir hastalıktır.Diyet, psikoloji, davranış, metabolizma, hücresel ve moleküler faktörlerin etkileşimi yoluyla gelişir. Safran, bir anti-enflamatuar bileşik olarak veya bir yağ azaltma maddesi olarak paralel olarak obeziteyi doğrudan veya dolaylı olarak inhibe edebilir.

5) Glikoz metabolizmasını arttırmak

Hayvan deneylerinde safran, diyabetik sıçanlarda serum insülini önemli ölçüde arttırdı ve kan şekerini düşürdü. Test, fruktoz ile beslenen kemirgenlerde antidiyabetik özelliklere sahiptir, çünkü serbest yağ asidine bağlı insülin duyarsızlığını azaltır ve sıçan yağ hücrelerinde TNF-a lipitleri, adiponektin ve leptini düzensiz mRNA ekspresyonunu azaltır.

Safranın bir kilo kaybı ilacı olarak spesifik etki mekanizması henüz tam olarak araştırılmamıştır, ancak safran ve ekstraktlar gelecekteki kilo kaybı ilaçları olarak büyük bir güce sahiptir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Buhur Yağının Faydaları Nelerdir? Neye İyi Gelir?

Buhur öz yağının sağlık yararları; antiseptik, dezenfektan, büzücü, gaz giderici, sikatrizan, sindirim, diüretik, adet söktürücü, balgam söktürücü, yatıştırıcı, tonik ve yara iyileştirici özelliklerine bağlanabilir....