Çarşamba, Ağustos 10, 2022

Saç Çıkmasına Karşı Etkili Çözüm

saçın çıkmasına etkili çözüm

Saç dökülmesine karşı birçok ilaç piyasada var olmakla birlikte bilinçli ve düzenli kullanılmadığı taktirde çoğundan olumlu etki alınmamaktadır. Bitkisel karışımlarla yapılan birtakım ilaçların etkili olabilmesi için yaklaşık olarak 6 ay süreli ve düzenli bir biçimde kullanılması gerekmektedir.

Saç dökülmesinin öncelikle nedenleri tıbbi olarak araştırılması aslında en önemli kural olarak önümüze gelmektedir. uygulanacak bitkisel karışımlar saç dökülmesinin nedenlerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Saç dökülmesi vitamin eksikliğinden kaynaklanabileceği gibi genetik faktörlerden de kaynaklanabilir. bunu çevresel faktörler bakımsızlık çok sık fön çektirme boya vb gibi çoğalta bilmemiz mümkündür.

Genetik faktörlerden kaynaklanan dökülmelere karşı bitkisel karışımların etkisi yok denecek kadar azdır. Bunun tek çaresinin saç ektirmek olduğunu söyleyebiliriz.

Aşağıda bahsedeceğimiz karışımların etkisini doktor kontrolünün ardından saç dökülmesinin genetik olmadığı tespit edildiğinde rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Saç çıkması için formül

  • 1- 1 tatlı kaşığı vazelin
  • 2- 2 tatlı kaşığı ardıç katranı
  • 3- yarım limon suyu

yukarıdaki malzemeleri bir kabın içerisinde karıştırdıktan sonra haftada bir kez saç diplerine sürüyoruz. Temizlenmesi için yapılması gereken: ılık su ile saç diplerimizi yıkıyoruz.

Saç çıkmasına 2. etkili formül

10 gram entele , 10 gram elma sirkesini bir kaba koyduktan sonra karıştırılıp kaynatılır. Karışımdaki suyun yarıya indikten sonra soğutulup saç diplerine sürülür. 20 dakika saç diplerinde bekledikten sonra ılık bir su ile saç dipleri temizlenir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz