Cumartesi, Ekim 23, 2021

Rüyada denizin küçüldüğünü görmek

Rüyada denizin küçüldüğünü görmek

Denizin küçülüp bir Göl haline geldigini görmek, hükümet başkanının değişeceğine ve halkın onun elinden kurtulacaklarına; denize girip daldığını görmek, hasta ise hastalığının artacağına; denizden çıktığını görmek, hastalıktan iyileşeceğine; denizde yüzdüğünü görmek, keder ve sıkıntıya düşeceğine, yahut hastalanmaya; yüzmeden çıktığını görmek, keder ve sıkıntıdan kurtulmaya ve şifaya; denizi yürüyerek karşı sahile çıktığını görmek, kurtulusa ve sıkıntıdan uzaklasmaya delalet eder. Bir başka rivayete görede:

Bir kimsenin rüyasinda deniz görmesi, arzu ve isteğinin yerine gelmesine işarettir. Denize girdiğini gören kimse devlet başkanının huzuruna girer. Denizin bütün suyunu içtiğini görse, o kimse dünyaya sahip ve ömrü uzun olur. Deniz suyundan içip kandığını gören kimse mülke nail olarak zengin, uzun ömürlü ve kuvvetli olur.

Denizden su almak istediğini gören kimse, almak istediği su miktarınca devlet hizmetinde bulunmayı arzu eder ve o nisbette buna muvaffak olur. Denizden su alıp bir kaba doldurdugunu gören kimse çok mal biriktirir.

Yahut, Allah o kimseye öyle bir devlet verir ki, o devlet sayesinde denizden daha kuvvetli ve genis bir mal yiğar. Bazi tabirciler demişlerdir ki, denizden içilen Su, içildigi miktarca ilim ve edeb öğrenmektir. Denizi geçtiğini gören, düşmanın malından ganimet alır.

Bir kimse denizin suyunun bir şehire girdiğini ve oranın halkına zarar verdiğini görse, o şehire devlet baskanı girer ve halk da devlet başkanı tarafından mal ve maisete işarettirler. Denizde yıkandığını gören kimse, günahlarindan kurtulur. Denizi uzaktan görüp, ona karışmadığını gören kimse, arzu ettigi bir şeye yaklaşır. Denizden su içtiğini görenin ortaği varsa ondan ayrılır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rüyada bir kimseyi deniz içerisinde görmek

Rüyada birini deniz deniz içinde görmekBir kimseyi deniz içerisinde görmek, eger o kisi ölmüşse, cehennemde olmasina alamettir, eğer hasta ise hastaligi artar, denize battigini...