Cuma, Ekim 22, 2021

Rüyada deniz kenarında oturduğunu görmek

Rüyada deniz kenarında oturmak

Deniz kenarinda oturdugunu veya yattigini gören, devlet hizmetine girer. Denizden su almak isteyen, hükümetten bir sey ister.

Deniz suyunu bir kaba doldurduğunu gören, Allah (C.C.) tarafından mal ve mülke sahip olur. Devlet ve ikbal ile yaşar. Denizin suyunun çekildiğini ve dibinin göründüğünü görmek, o memlekete bir felaket gelecegine isarettir. Denizin üzerinde durduğunu görmek, ümit etmediği bir mevkie geleceğine, yüzüp sahile çiktigini görmek, hasta ise iyilesmeye,fakir ise zenginliğe, keder ve sikintisi varsa feriha cikmaya, bulanik ve çamurlu denizde battığını görmek, musibete, böyle bir denizde yüzmek çalışmak zor bir işi tamamlamaya, yüzerek gözden kaybolmak ölüme, denizde bogularak oldugunu görmek, şehit olarak ölmeye delalet eder.

İbni Sirin e göre: rüyasında denize girip dibine kadar battigini ve kumlara gömüldüğünü gören, hükümetten bir kötülük görür. Denize girip yüzemediğini gören hapis olur. Denizde bogul mak üzere iken kendisini kurtaran kimse olmadigini ve sahili de göremediğini gören, hükümet tarafından bir musibete ugrar. Denizde boguldugunu, sonra kurtulduğunu gören, dünya islerinde derdi çok olur ve basi beladan kurtulmaz. Denizi uzaktan gören, bir sey ümit eder fakat onu elde edemez. Denizin üzerinde yürüdüğünü ve ayaklarinin islandigini gören, cehennem ateşinden kurtulur ve dünyada sevilen bir kisi olur. Kirmanî ye göre: Rüyada denizden su içtiğini ve suyun soğuk olduğunu gören biri ile mahkemelik olur, rüyayi gören ilim adami ise ilmi artar, hükümet adami ise itibari ziyadeleşir.

Cafer i Sadik a göre: rüyada deniz görmek alti şekilde tabir olunur: Mülk ve devlet baskani, büyük kimseler, alim, ilim, mal, is. Ebu Sait El Vaiz e göre: tatli suyu olan denizin (göl) kuruması, devlet başkanının ölümü; taskin bir deniz, keder ve sikinti;denizde boğularak ölmek, İslam dininin dışında olarak öldüğüne delalet eder. Denize düştüğünü ve bazen bakip bazen çiktigini ve ellerini hareket ettirerek yüzdüğünü gören, devlette bir makama sahip olur. Denize girdigini ve hemen çiktigini gören dünyada hep din ve ibadetle mesgul olur. Bir rivayete göre boğulma görmek, selametle yolculuga isarettir. Denizin üzerinde ayaklari üzerinde durduğunu gören, hükümet tarafından bir nimete kavuşur. Denizin yerden kalktigini görmek, zalim bir hükümet başkanının ölümü demektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rüyada denizde sıcak su içtiğini görmek

Denizden sıcak su içtiğini görmekDenizden sıcak su içtigini gören, musibete ve sikintiya düser. Eger içtiği su kötü kokulu ve tadi da fena ise, düşmanının...