Pazartesi, Ağustos 8, 2022

Rüyada Ağlamak Ne Anlama Gelir?

rüyada ağlamak

Rüyada ağlamak ne anlama gelir?

Yüksek sesle ve üstünü başını yırtarak ağlamak , Rüya sahibinin uyanıkken de ağlamasına, Sessizce ağlamak yağmur ve berekete, rahmete ve Allah korkusuna, sevinç ve sürura delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Gözyaşı.)

  • Tam tersi olarak sevineceğinizin işaretidir.
  • Rüyada ağlamak sevineceğinizin işaretidir.
  • Rüyasında ağladığını gören kimse çok sevinir. Ağlamak ruhun saflığına işarettir.

Aglamak sevinçle yorumlanir. Akıtılan gözyaşı yanaklarinizi yakiyorsa sevineceksiniz, üşütüyorsa üzüleceksiniz. Ruyada bagirarak agladigini görmek, dert ve gamdan kurtulmaktir. Bagirarak agladigini görmek, o yer halki için musibet geleceğine yorumlanir. Aglamadigi halde gözlerinden yas aktigini görmek, muradina ermektir.

Agladigini ve fakat gözlerinden yas akmadigini görenin, bekledigi sey, ümit ettigi sey eline geçmez. Ağladığını ve gözünden yaş yerine kan aktığını görmek, elinden kaçırdığı fırsatı pisman olduguna ve günahlarindan tövbeye delalet eder. Ebu Sait El Vaiz e göre: rüyada tanidigi bir insanin vefat ederek buna ağladığını görmek, gördüğü gibi çıkmaya, ölüm yüzünden musibete, kedere ve halkin suçlamasına delildir. Halkin bir büyük için agladiklarini ve elbiselerini yiktiklarini görmek, o kişinin kötülük yapacağına delalet eder.

Rüyada öldüğünü ve cenazesinin arkasindan halkin sessizce agladiklarini görmek, devlet büyüğü tarafından herkesin sevineceklerine isarettir. Kirmani ye göre : rüyada agladigini gören, büyük bir sevince ve feraha ulaşır. Eger aglamak, bagirmak ve ah, vah ile olur ise, bir musibete isarettir. Gözleri yas ile dolu oldugu halde disari akmadigini gören, helal mal ve para kazanir. Soğuk gözyaşı, gam ve kederden kurtulmaya; sıcak gözyaşı ise kedere delalet eder. Sag gözünün yasi akip sol gözüne girdiğini gören, yakinlarina kavusur.

Caferi Sadik a göre;

Ağladığını ve sonra öldüğünü görenin eceli yaklaşmıştır. Rüyada ağlamanın en iyisi bağırıp çağırmadan ağlamaktır. Bunu binden fazla tecrübe ettim ve her birinde ancak iyilik ve hayir gördüm. Bir baska rivayete görede: Rüyada yüksek sesle bagirarak veya elini yüzüne vurarak, üstünü başını yirtarak aglamak, rüya sahibinin gerçekte bu şekilde aglamasina işaret eder. Eğer Allahu Teala korkusundan, gunahini hatirlayip pisman olmaktan ya da Kuran dinlemekten ötürü agliyorsa, o zaman rüya sahibinin sevinmesine, üzüntü ve kederinin gitmesine isaret eder. Sessiz ağlamak, Allahu Tealadan korkmaya, Allahu Teala tarafından rahmetin inmesine , muhtaç olan kimseler için yagmur yagmasina delalet eder.Sevineceğinizin işaretidir.

Yüksek sesle ve üstünü başını yırtarak ağlamak , rüya sahibinin uyanıkken de ağlamasına, Sessizce ağlamak yağmur ve berekete, rahmete ve Allah korkusuna, sevinç ve sürura delalet eder.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rüyada Bir Kimseyi Deniz İçerisinde Görmek Nasıl Yorumlanır?

Rüyada birini deniz deniz içinde görmek Bir kimseyi deniz içerisinde görmek, eger o kisi ölmüşse, cehennemde olmasina alamettir, eğer hasta ise hastaligi artar, denize battigini...