Pencere Nasıl Parlatılır?

43
pencere nasıl parlatılır

Pencereler iç mekanların daha aydınlık olmasını sağlayan, dış mekanlar ile en büyük bağlantılarıdır. Hem evlerde hem de iş yerlerinde olan bu ayrıntılar düzenli olarak temizlendiğinde daha parlak ve göz alıcı olma özelliğindedir. Çoğu ev ve iş yerinde sorun olan pencere temizliği için en etkili yöntemleri sizin için araştırdık ve şimdi sonuçları paylaşıyoruz.

Pencereler Nasıl Parlatılır?

Pencerelerin her zaman temiz ve parlak görünmesi için ilk dikkat edilmesi gereken rutin temizliklerinin aksatılmamasıdır. Camlarda parlaklık sağlamak için hiç bir çıkartma ya da ışık asılmamalıdır. Özellikle iş yerlerinin büyük camekanlarında kullanılan bu aksesuarlar camların tam anlamı ile silinmesine engel olup parlamalarını engelleyebilir.

Pencerelerde zamanla kir oluşumu toz ve yağmur lekelerinden oluşmaktadır. Bu lekelerin temizliğinde kullanılan en etkili yöntem için cam sil, gazete kağıdı ve mikrofiber bez yeterlidir. Cam silmek için ilk olarak mikrofiber bez ile camın yüzeyindeki toz ve kir kalıntıları alınır. Temiz başka bir mikrofiber bez ile camın çerçeve kenarları silinip temizlenebilir. Cam üzerindeki kaba kir ve tozlar alındıktan sonra her tarafı ıslanacak şekilde cam sil sıkılır.

Mikrofiber bez yardımı ile tüm cam yüzeyine deterjan yayılabilir. Cam hafif kurumaya başladığında buruşturulmuş bir gazete kağıdı ile tamamen temizlenip kurulanması sağlanır. Camın iki tarafında silindikten sonra pencere altı korkulukları da aynı şekilde cam sil ile temizlenebilir.

Pencerelerde kalıcı lekelerin oluşmaması ve her zaman parlak görünmesi için hafta 1 kere silinmesi gerekir. Pencere kenarlarının ise ayda 1 kere temizlenmesi yeterlidir. Pencere nasıl parlatılır? sorusunun cevabını verdiğimiz bu yazımız ile siz de evinizde ya da iş yerinizde her zaman daha parlak camlara sahip olabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz