Pastil nedir ne işi yarar ?

133
pastil nedir ne işe yarar

Kış mevsimini oldukça sert yaşadığımız şu günlerde, sağlık açısından en çok başvurulan ürünlerden birisi olan pastil hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

Pastil Nedir ?

Pastil, özellikle boğaz enfeksiyonları sırasında, boğaz ağrısını azaltmak ve yutkunmayı kolaylaştırmak amacı ile üretilmiş, şeker şeklinde, emilerek kullanılan bir çeşit ilaçtır.

Pastil Ne İşe Yarar ?

Sert şekerler gibi yapılmış olan pastiller, tükürük bezlerini harekete geçirir ve daha çok yutkunma olmasını sağlar. Fransa da yapılan bir araştırma sonrası, sert şekerlerin boğaz ağrısını geçirmekte gayet olumlu sonuçlar verdiği görülmüş. Sert şekerle birlikte sıcak içeceklerin içilmesinin de, virüsün daha fazla ilerlemesine engel olduğu tespit edilmiş.

Pastil den bu kadar söz etmişken, evde pastil yapımı konusunda, sizleri bilgilendirmek isterim. Eğer, isterseniz, evinizde, kendiniz ve tüm aile bireyleri için, pastil yapabilirsiniz.  Önerimiz, Biyolog-Kozmotolog Pervin Bulgaktan….

Gerekli Malzemeler

  • 2 yemek kaşığı bal,
  • 1 tatlı kaşığı toz zencefil,
  • 1 tatlı kaşığı ada çayı (Toz haline getirilmiş olmalı ),

Pastil Nasıl Kullanılır ?

Yukarıda verilmiş olan tüm malzemeleri karıştırın. Boğaz ağrısı olmadan da, hastalıklardan korunmak amaçlı, günde 1-2 çay kaşığı tüketebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz