Perşembe, Ağustos 11, 2022

Parke Parlatmanın Yolları Nelerdir?

parke nasıl parlatılır

Evimizin modern görünüme kavuşmasını sağlayan parkelerimiz aynı zamanda daha az temizlik süresi ve daha az temizlik gücü için ideal dekorasyonlardır. Ancak zaman zaman temizlemekte zorlandığımız anlar olmaktadır. Bunun en büyük nedeni ise parkelerin tam temizliği ve parlaklığını sağlayabilecek iyi bir deterjan bulamamızdan kaynaklanmaktadır.

Evlerimizin ısı yalıtımında önemli bir yere sahip olan parkelerimizi ömürlük kullanabilmek için gözümüz gibi bakmamız gerekmektedir. İşte bu yazımızda sizlere parkeleri nasıl parlatabiliriz, yolları ve teknikleri nedir onları paylaşmaya çalışacağız.

Aşama aşama parkelerin temizliği

Öncelikle elektrik süpürgesi yardımıyla parkelerimizi süpürebiliriz ya da o kadar kirli değil diyorsanız bir bez ile de bu işlemi yapabiliriz.

Bizler bez temizliğini tavsiye ederiz.

Ardından parkelerimizi silme aşamasına gelelim. Silme suyu içerisine iyi bir deterjan eliyoruz ve kesinlikle ahşap temizliğine uygun olmalıdır.

Bezimizi suda yıkıyoruz ve iyice sıktıktan sonra silmeye başlıyoruz. Bu noktada en önemli olan tekniğin suya batırılan bezin yeterince sıkılmış olmasına dikkat etmeniz gerektiğidir.

Bu suya bir miktarda arap sabunu ekleyecek olursak temizliğimizin yanı sıra parlaklık da eklemiş olabiliriz. Eğer o an arap sabununuz yoksa hiç merak etmeyin aynı işlevi bir miktar sirke de görebilmektedir.

Parlaklığın daha da yoğun olmasını istiyorsanız silip kuruladıktan sonra bir miktar zeytin yapı damlattığınız pamuk yardımı ile de parkeleri ovalayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz