Salı, Ağustos 16, 2022

Oğlak Burcunun Özellikleri Nelerdir?

22 Aralık ile 19 Ocak tarihleri arasında doğanlar, bu burcun etkisindedirler. Elementi toprak, etkin gezegeni Satürn’dür. Boğa ve Başak burçlarıyla çok iyi anlaşırlar. Yengeç burçlarıyla evlilikleri ya da beraberlikleri çok sağlıklı olabilir. Otoritelerinin ortaya çıkarabileceği dargınlıklardan korkmazlar. Oğlak burcunun sakin, hesaplı, organize zihninde tüm tehlikeler denkleme çoktan katılmıştır ve bu sorunlarla en etkin biçimde başa çıkabilecek bir plan hazırlanmıştır. Oğlak için, sıradan bir aklı dehşete düşürebilecek durumlar yalnızca ilgilenilmesi gereken problemler, sürekli büyüyen güç, etkinlik ve prestije giden yolda ortaya çıkan ufak engellerdir.

Kimileri Oğlak burcuna kötümserliği atfederler fakat bu biraz yanıltıcıdır. Oğlakların olayların olumsuz tarafını göz önüne aldığı doğrudur. Fakat Oğlaklar, kendilerine bir çıkış yolu bulabilmek için bunları yaparlar. Sandığınız kadar iyi olmadığınızı size hissettireceklerdir. Kendilerine de bunu yaparlar. Amaçları cesaret kırmak değil, başarıya giden yolda daha iyi adımlar atılmasını sağlamaktır. Oğlak burcundan bir yönetici, performans ne kadar iyi olursa olsun hâlâ gelişme sağlanabileceğini hisseder. Yöntemleri de çalışanlar üzerinde çoğunlukla etkilidir. Geçici şeyler, kâr ve güç sağlamıyorsa Oğlak için önemli değildir. Oğlaklar bunu işlerine, aşklarına, düşünce biçimlerine, felsefelerine ve hatta dinlerine bile uygular.

Akrep ve Balık gibi Oğlaklar da tanınması güç burçlardandır. Derin ve içe kapanıklardır, kendi fikirlerini kullanmayı tercih ederler. Asıl düşüncelerini paylaşmaktan hoşlanmazlar. Eğer bir Oğlak insanına âşıksanız biraz sabırlı olun ve bekleyin. Zamanla onu anlamaya başlayacaksınız. Aslında romantiktirler fakat bunu hemen göstermezler. Serinkanlı, gerçekçidirler, tam olarak duygusal oldukları söylenemez. Sevgilerini çoğunlukla pratik yollardan gösterirler. Âşık olmaları zaman alır. İlk görüşte aşk yaşayanlardan değildirler. İşleri ağırdan almayı tercih ederler. Sevgi ve bağlılık gösterilerine girişmeden üzerinde durdukları zeminden emin olmak isterler.

Aşk işlerinde dahi kesindirler. Karar vermek için başkalarına göre daha fazla vakte ihtiyaçları olacaktır ve bu süre onlara tanındığında diğer burçlar kadar tutkulu olurlar. İlişkilerinin belirli, bağlılığı olan, iyi hesaplanmış, tanımlı, tahmin edilebilir ve hatta rutine dayalı olmasını severler. Kendilerini besleyen partnerleri tercih ederler ve karşılığında onlar da aynısını yaparlar. Temel psikolojileri budur. Bu ilişkileri için iyi midir bu apayrı bir konu tabii. Oğlakların hayatında zaten yeterince rutin vardır. Daha farklı, değişken, dalgalı bir ilişkilerinin olması daha olumlu sonuçlar doğurabilir. Çoğunlukla zenginliğe ulaşırlar.

İstedikleri şey için uzun ve sıkı çalışmaya hazırdırlar. Uzun süreli fayda sağlamak için kısa süreli kazançlara razıdırlar. Ancak Oğlaklar finansal amaçlarına ulaşmak istiyorlarsa sıkı tutuculuklarından biraz kurtulmak zorundalar. Bir şeyler sırf yeni ve denenmemiş olduğundan ona karşı koyabilirler. Arada risk almaları iyi olur. Yeni ürünlerle uğraşmaya, yeni yönetim teknikleri geliştirmeye hazır olmalılar. Aksi takdirde geride kalırlar. Oğlakların hırsları ve güç istekleri bellidir. On iki burç arasında belki de en hırslı olanı odur. Ancak en büyük isteklerine ulaşmak için bazı dersler almaları gerekir. Zeka, çalışkanlık, soğukkanlılık ve organizasyon yetisi onları belli bir noktaya kadar getirse dahi en yukarıya taşımaz. Sosyal zarafetlerini ve sosyal stillerini geliştirmeli, daha sevimli olmalı ve insanlarla daha iyi geçinmeliler.

Ayrıca belli amaçları yerine getirebilmek için insanları bir araya getirmeyi de öğrenmelidirler. Kısacası en tepeye oynuyorlarsa Teraziden bir şeyler öğrenmeleri gerekir. Bunu öğrendiklerinde kariyerlerinde başarıyı da yakalarlar. Bir işi halledebilmek için oldukça zaman harcarlar ve yükseliş merdiveninde yavaşça fakat emin adımlarla ilerlerler. Başarıya bu kadar aç olduklarından patronları onları çok sever. Tıpkı bir Başak evi gibi Oğlak evi de temiz ve düzenlidir. İşlerini yönettikleri gibi evlerini yönetirler. Kariyerlerine o kadar düşkündürler ki evleri ve aileleri için çok az vakit ayırabilirler. Aileleriyle daha fazla ilgilenmeleri gerekir. Çocuklarını ciddiye alırlar ve onlar büyüyüp toplumun saygı duyulan birer parçası hâline geldiklerinde onlarla gurur duyarlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz