Odadaki Sigara Kokusundan Kurtulmanın Kolay Yolu

68
odadaki sigara kokusunu yok etme

Sigara Kokusu

Sigara kokusu en rahatsızlık veren kokuların başında gelir. Odaya sinen bu kötü kokunun çıkması da pek kolay olmadığı için en iyisi evin içinde sigara içilmemesidir. Siz evin içinde sigara içmeseniz bile, gelen bir misafiriniz içebilir ve böylece o kötü koku odayı kaplar. Evinin güzel kokmasını isteyen bayanlar için bu durum çok can sıkıcı olabilir.

Bu durumda bayanların aklına; ” Odadaki sigara kokusundan kurtulmanın kolay yolu nedir?” sorusu gelecektir. Bu yazımızda bayanların keşfettiği ve bu tür durumlarda uyguladığı en etkili yöntemleri sizlerle paylaşıyoruz. Siz de bu pratik yöntemleri uygulayarak evinizi kötü sigara kokusundan kurtarabilirsiniz.

Odadaki Sigara Kokusu Nasıl Geçer?

 • Eğer evin içinde sigara içiliyorsa camları açık tutmanız, dumanın odanın içine yayılmasını önlemek açısından az da olsa fayda sağlayabilir.
 • Kül tablasında izmarit bulunmamasına dikkat edin. Çünkü sigara izmaritleri de odanın çok kötü kokmasına neden olur. İşiniz bitince kül tablasını odada tutmayıp, hemen boşaltın.
 • Sigara içilen odanın camlarını açın ve içerinin havasının değiştiğine emin olana kadar, odayı havalandırın.
 • Bir havluyu ıslatarak bunu odanın içinde sallayarak, içerinin havasının temizlenmesini hızlandırabilirsiniz.
 • Odadaki sigara kokusundan kurtulmak için ıslattığınız bir süngeri bazı köşelere yerleştirebilirsiniz.
 • Evde mangal kömürü varsa, bunu odanın görünmeyen yerlerine koyarak sorunu çözebilirsiniz.
 • Sigara kokusunu yok etmek için kullanılan yöntemler arasında en etkili olanı sirkedir. Salatalarımıza tat kayan sirke, keskin kokusu ile sigaranın kokusunu bastırıp odanın havasını temizlemenizi kolaylaştırabilir. Bunun için bir kaseye koyduğunuz sirkeyi 1 gün boyunca odada bulundurun. Uygulamanın etkili olması için odanın kapısını kapalı tutun.
 • Kötü kokuların yerini güzel kokuların almasını istiyorsanız, limon veya portakal bu konuda işinize yarayabilir. Birkaç dilim limon ya da portakalı bir kasenin içine koyun ve bunu odaya bırakın. Kasenin içindeki meyveler bu şekilde 2 gün odada kalabilir, sonrasında bunları almanız gerekir.
 • En sevilen içeceklerden olan ve kokusuyla başımızı döndüren Türk kahvesi, odadaki sigara kokusunu bastırabilecek ideal bir kokuya sahiptir. Odanıza sinen rahatsızlık verici sigara kokusunu bastırması için, küçük tül bir kese yapıp kahveyi bunun içine koyun. Bu keseyi ağzı kapalı bir şekilde odanın istediğiniz yerine asın.
 • Normal ya da kokulu mumlar da sigara kokusundan kurtulmak için kullanabileceğiniz en pratik yöntemler arasında bulunuyor. Odanın çeşitli yerlerinde yakacağınız mumlar, sigaranın kötü kokusunu bastıracaktır.
 • Kurutulmuş çiçek bulunuyorsa bunları da hem dekor amaçlı, hem de sigara kokusunu gidermek için kullanabilirsiniz.

Sigara kokusuna pratik çözümler her bayanın kolaylıkla uygulayabileceği ve evini kötü kokulardan kurtarabileceği, etkisi deneyenlerce kanıtlanmış yöntemlerdir. Bu uygulamaları sadece sigara kokusu için değil, evinizde meydana gelen tüm kötü kokular için yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz