Pazartesi, Ağustos 8, 2022

Ne Zaman Ne İçilir?

ne zaman içilir

Bazen yabancı kaldığımız ya da alışkın olmadığımız ortamlara iştirak edebilirsiniz. Çalıştığınız iş yerinde veya yaşadığınız çevrede farklı alışkanlıkları olan bir iki kişi ile bir şeyler içmeye gittiniz diyelim. Ne içerdiniz? Bu basit bir şey gibi gelebilir fakat bunu ciddiye alan insanlar var, işte bu yüzden bu yazıda içilen zamana göre neler içmeliyiz konusunu irdeleyeceğiz…

Ne Zaman Ne İçilir?

Yoğun bir iş gününün ardından arkadaşlarınız hadi iki tek atalım sonra evlere dağılırız dediler ve siz de kabul ettiniz. Gidilen mekân muhtemelen ayaküstü uğranılan bir pub tarzı olacaktır, iki tek atmak yemek öncesi bir keyfidir ve genelde biradır içilen, fakat yemek öncesi atılan iki tek tekila shot da son derece lezzetli gelecektir. (iki tek sadece abartırsanız mekândan çıkamazsınız) Pazar akşamüstü harika bir havada akşamüstü elit bir bahçeli barda içebileceğiniz ise tatlıya kaçan içkilerdir.

Tatlı olan içkilerin tüketilmesine dikkat etmek gerekir çünkü tatlarından ne içtiğinizi anlamayabilir ve sarhoş olabilirsiniz. Bu tarz içkiler en az sert içkiler kadar çarpacaktır size. Bu içkilerin en bilenleri, archers, malibu, safari, cardinal melon, krema likoru, cilmenta, amarula, cinfizz, baileys, smirnoff north başlıca gelenleridir. Genelde alkole alışkın olmayanların ya da illa damak lezzeti olsun diyenlerin tercihleridir. Bazıları da bu tatlı içkileri kız içkisi olarak adlandırır.

Her ne kadar kız içkisi denilse de çaktırmadan çarpar aman dikkat 🙂 Olmazsa olmaz olan, sohbeti uzun saatler süren akşam yemekleri toplantıları var bir de tabi ki. Bu tarz toplantıların baş aktörü kesinlikle rakıdır, hiç içmediyseniz ve size sert geliyor ise votkayı ya da kırmızı şarabı da tercih edebilirsiniz. Muhtemelen masa meze donatılmış olacaktır, rakı ile tüketebileceğiniz en iyi meze peynir ve zeytinyağlılar olacaktır. Zeytinyağlılar bu tür masalarda önemlidir, alkolün kana karışmasını geciktirdiği söylenir.

Votka ya da kırmızı şarap ise tercihiniz mezenizin yanında et de tüketebilirsiniz zira kırmızı şarapla et son derece iyi bir ikilidir. Akşam yemekten sonra gidilen mekânlarda ise tüketmek istediğiniz içki ne olursa olsun kimsenin gözüne batmaz, fakat viskiyi tercih eden de çok olur.

Herkesin içmesi gerek diye bir kural elbette yok, alkol almak istemiyor iseniz alkolsüz meyve kokteylleri, limonlu soda ile de eşlik edebilirsiniz ortama, bu tamamıyla size kalmış. Tercihiniz ne olursa olsun muhakkak sınırınız olmalı ve o sınırı geçmemelisiniz, önemli olan ne kadar içtiğinizi göstermek değil duracağınız yeri bilmek ve rezil olmamak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Peynir Çeşitleri Nelerdir?

Sabahları kahvaltı soframızda, poğaçalarımızda, böreklerimizde, yemeklerimizde kullandığımız peynirlerin ayrı ayrı lezzetleri var. Hepsi damağımızda muhteşem tatlar bırakıyor. Yapılışları farklı, lezzetleri farklı. İşte Türk peynirleri... Beyaz...
kıbrıs tatlısı

Kıbrıs Tatlısı Tarifi

italyan köfte

İtalyan Köfte Tarifi