Salı, Ağustos 16, 2022

Muzlu Pastanın Kalorisi Nedir?

muzlu pasta kaç kalori

Muz, sevilerek tüketilen tropikal meyveler arasında gelmektedir. Yüksek oranda potasyum içermektedir ve birçok vitamin ve minerallerce zengindir.  1 adet orta büyüklükte muzda 15 gram şeker bulunmaktadır, bu sebeple bir adet muzun kalori değeri 110-120’dir. Tek  başına tüketildiği gibi değişik türde tatlı ve pasta yapımında sıklıkla tercih edilen bir meyvedir.

Muzlu Pasta Kaç Kalori

Muzlu pastalar, yapımında kullanılan malzemelerin çeşitliliğine göre değişik kalorilerde olabilir. Yapımında şeker, un gibi malzemelerde kullanıldığından kalori değeri yüksek bir tatlıdır. Un, şeker, muz ihtiva eden kremalı ve klasik bir muzlu pastanın ince bir diliminde 180 kalori bulunmaktadır.

100 gram muzlu rulo pasta 250 kcal.’dır. Pastanelerde satılan muzlu pastaların kalori değerleri evde yapılan pastalara oranla daha yüksektir ve bir porsiyonunda yaklaşık 300 kalori olabilmektedir.  Malzemeler çeşitlendikçe ya da muz oranı arttıkça ve hazır pandispanya keki ile yapılan muzlu bir pastanın bir dilimindeki kalori miktarı 350’ ye kadar çıkmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz