Metabolizmayı Hızlandırmak İçin Dere Otu Tüketin

89
metabolizmayı hızlandıran dere otu

Yıllardır şifalı bitkilerin günümüzdeki önemi anlatılmakta ve gün geçtikçe yeni bitkiler ve bitkilerin yeni faydaları ortaya çıkmakta. Sağlıklı yaşamak ve uzun ömürlü olmak için şifalı bitkilerden bilinçli bir şekilde faydalanmak oldukça önemli.

Yaz mevsiminde özellikle kadınların korkulu rüyası haline gelen fazla kilolardan kurtulmak için dereotu bitkisini tüketmek çok faydalı olacaktır. Dere Otu metabolizmanın çalışmasını hızlandırarak vücuttan ödem atmamıza yardımcı olmaktadır.

Dereotu ayrıca sağlığa da oldukça yararlı bir bitkidir;sindirimi kolaylaştırır, ağız kokusunu giderir, uykuyu düzenler,sinir zafiyetini giderir. Aynı zamanda çocuklarda oluşan kolik ağrılarına iyi gelir ve anne sütünü çoğaltır. Ancak hamilelik döneminde kullanılmaması gerekir,aybaşı kanamalarını artırdığı gibi gebelerde düşüğe neden olabilir.

Tüm bu faydaların yanında dereotunun önemli bir diğer özelliği de kilo verme süreci ve tiroid hormonları üzerindeki olumlu etkisidir.Dereotu tiroidnodüllerinin ufalmasını sağlar, ayrıca tiroid üzerindeki dengeleyici etkisi ilehipotiroid(tiroidin yavaş çalışması) veya hipertiroid (tiroidin hızlı çalışması) üzerinde olumlu etki gösterir.Kilo durumu tiroid ile bağlantılı olabildiğinden, tüm bunlara bağlı olarak dereotu kilo kontrolünde de oldukça etkilidir. Aynı zamanda ödem sökücü özelliğiyle vücuttaki fazla suyun atılmasını da sağlar.Antiseptik özelliği ile ishalintedavisine yardımcı olur, kalsiyum yönünden oldukça zengindir ve kansere karşı koruyucu etkisi vardır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz