Pazartesi, Ağustos 15, 2022

Kuruyan Ciltler için Doğal Tavsiyeler

kuru ciltler

Uzman kişiler, soğuk havayla birlikte cildi kuruyan ve cansızlaşan ciltler için doğal yöntemler ile cilt bakımını öneriyor. Cansızlaşan, mat ve kuru bir duruma gelen ciltler çeşitli yöntemler kullanılarak tedavi edilebilir bunlardan biride doğal yollar ile cilt bakımıdır.

Cilt kuruluğu ile karşılaşan kadınların en iyi yardımcısı mutfaktaki malzemelerdir. İşte bitkisel, doğal yollar ile cilt kuruluğu problemini çözmek isteyen kadınlara öneriler;

Kuru cilt için zeytinyağı takviyesi

Zeytinyağı sağlığımız için önemli, kuruyan ciltlerde çok iyi sonuçlar olabileceğimiz doğal bir maddedir. Dünyada çoğu nemlendirici ürünlerinin de temel yapı taşlarındandır. Zeytinyağı kullanımı ile cildin yıpranmasını, kırışmasını sağlayan kimyasallardan kurtulursunuz.

Uygulamanın doğru olabilmesi için zeytinyağının içinde pamuğu bir süre bekletmeniz önemlidir. Daha sonra sorunlu olan bölgeye pamuğu koyup bir süre bekletin daha sonra ılık su ile yıkayın bu su ne çok soğuk olmalıdır nede sıcak.

Zeytinyağı, tuz ve limon ile peeling yapmak

Zeytinyağından çekinip cildine direkt olarak uygulama konusunda çekinenler için güzel bir yöntemdir. 1 Adet limonun suyunu sıkıp 5 yemek kaşığı deniz tuzunu 1 yemek kaşığı zeytinyağı ile karıştırmak suretiyle hazırlanır. Ellerinizi bu karışım ile ovalayarak kullanabilirsiniz ellerinizi yumuşatacaktır.

Bal kullanarak kuruyan cilde bakım yapmak

Bir doğal mucize olan balı cildinizin kuruyan bölgesine uygulayabilirsiniz. Derinlemesine nemlendirme yaparak cildinizi yumuşatacaktır. Nazik hareketler kullanarak cildinize; yüz, bacaklar, eller gibi. Masaj yaparak uygulayabilirsiniz daha sonra birkaç dakika bekleyerek ılık su ile yıkayın.

Hindistan cevizinin yağı ile bakım yapmak

Hindistan cevizinin yağı zeytinyağı gibi önemli doğal bir maddedir. Bu yağı cildinize uygulayabilir ya da banyoda kullandığınız suya karıştırmak suretiyle kullanabilirsiniz.

Aloe suyunu kullanarak cilde bakım yapmak

Aloe bitkisinin cilde ve bazı sağlık problemleri, iç organlara iyi geldiği artık bilinen bir gerçek. Aloe jeli bitkinin yaprağının kırılıp içinden sıvının çıkarılması suretiyle elde edilmektedir. Bu sıvıyı cildinizdeki kurumuş bölgede kullanabilirsiniz. Kıvamı yapışkanımsı olduğundan 5 ya da 10 dakika sonra nemli pamuk kullanarak temizleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz