Pazartesi, Ağustos 15, 2022

Koltuk Altı Beyazlatma İçin Doğal Yöntemler Nelerdir?

koltuk altı beyazlatma yöntemleri

Koltuk altı kararması, beyaz tenli kadınlarda daha fazla görülen bir sorundur. Bu bölgede ortaya çıkan tüylerin sürekli alınması ve koltuk altı bölgesinin çok fazla hava almamasından dolayı kaynaklanan kararmalar, farklı kozmetik ürünler ile önlenebilir. Bu kozmetik ürünleri kendiniz satın alabileceğiniz gibi bir cilt uzmanına görünüp tavsiye ile de satın alabilirsiniz.

Kozmetik ürünlerin büyük kısmı, içeriğinde doğal olmayan maddeler içerdiğinden dolayı bir sorunu çözerken başka sorunlara neden olabilir. Bunun için pek çok kadın, kozmetik ürünler yerine ev yapımı doğal yöntemler ile şikayetlerini önlemeye çalışır. Koltuk altı kararmasını önlemek ve beyazlatmak için uygulanabilecek doğal yöntemleri sizler için araştırdık. Elde ettiğimiz sonuçları aşağıda bulabilirsiniz.

Koltuk Altı Beyazlatmada Etkili Yöntemler

Koltuk altı kararmasını engelleyip beyazlatmada etkili olan doğal yöntemlerde en fazla patates, salatalık ve limon kullanılır.

Salatalık: Cilt temizliği ve gençleşmesinde etkili sebzeler arasında yer alan salatalık, cilt beyazlatmada da etkili şekilde kullanılabilir. Salatalığın katı meyve sıkacağı ya da rende yardımıyla suyu çıkarılıp biraz limon ve zerdeçal ile karıştırılır.

Krem kıvamında olan bu karışım koltuk altı bölgesine sürülür ve yarım saat bekletilir. Süre sonunda bölge ılık su ile yıkanıp durulanır. Bu uygulama haftada 3-4 kere uygulanabilir.

Limon: Cilt için etkili doğal bir madde olan limon beyazlatmada da etkili olarak kullanılır. Koltuk altı bölgesinin beyazlatılmasında kullanılacak limon suyuna yoğurt ve bir miktarda bal eklenerek etkisi daha da arttırılabilir.

Krem kıvamına gelen karışım koltuk altına sürülüp 10-15 dakika bekletilir. Sonrasında bol su ile temizlenir.

Patates: Koltuk altı beyazlatma denilince ilk akla gelen yöntem patates yöntemidir. Hem pratik hem de etkili olan bu yöntem için bir dilim çiğ ve soyulmuş patates koltuk altı bölgesine sürülür. 10 dakika kadar bekletilir ve kuruduktan sonra ılık su ile yıkanır.

Koltuk altı beyazlatmada etkili yöntemler ile kısa sürede daha beyaz koltuk altı bölgesine kavuşmak mümkün.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz