Çarşamba, Ağustos 10, 2022

Kireç Yanığı Nasıl Geçer?

kireç yanığı tedavisi

Yanık gurupları arasında yer alan ve bünyeyi ciddi derecede tahrip etme sebebi olan kireç yanıkları, kişilerin genellikle olumsuz durumlarda kalmalarına neden olur ve büyük sıkıntılar yaratır. Bu sıkıntıların yaratılmasından önce, yapılması gereken tabii ki dikkatli olmamızdır.

Boya ve badana işi ile uğraşan pek çok kişi, zaman zaman kireç yanıklarına maruz kalmakta ve bu işin erbapları arasında yer alan insanlar dahi pek çok dönem bu olayı bizzat yaşamış olmaktadır.

Nedir Bu Kireç Yanığı?

Kireç, bilindiği üzere kimyasal bir üründür ve su ile etkileşime girdiği zaman aynı bir tuz ruhu gibi çözünmeye başlar. Bu çözünme işlemi, dışarıya sıcak bir enerji verir ve bu da kirecin kaynamasına neden olur. Kaynayan kireç, kaynayan yağdan farksızdır.

Kızmış bir yağın vücuda vermiş olduğu tahrip kadar sert olmasa da, yine de etkili bir can acısı yaratmaktadır bu kireç lekesi. Bu anlamda dikkat edilmesi gereken hususlar, daha fazla dikkat ve özendir. Ekstra olarak yanık oluştuktan sonra neler yapabiliriz tarzında bilgilere ihtiyacınız var ise, yazımızın devamını takip edin.

Kireç Yanığı Nasıl Tedavi Edilir!

Kireç yanığının tedavisi için, öncelikle bölgeye hızlı bir pansuman yapılmalıdır. Ardından en yakın cildiye bölümüne ulaşarak, durum izah edilmeli ve önerilen merhem yahut krem (doktorumuzun önerdiği, sunduğu ilaç hangisi ise) kullanılmaya başlanmalıdır.

Bu şekilde hızlı bir sonuç elde edilebilir. Buradaki ana amaç, yanığın alerjisini almak olduğu için doktor aşamasına ilk anda ulaşmak, en mantıklısı olacaktır..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz