Kil maskesinin faydaları sizi baştan aşağı yenileyecek

46
kil maskesinin faydaları nelerdir

Aslında hepimiz onu biliyor, hatta yüzyıllardır kullanılan bir doğal güzellik kaynağı olarak da tanıyoruz. Kil maskesi faydaları ile tarihin en eski yıllarından bu yana değişmeyen popülerliğini korumaya devam ediyor. Peki kil maskesi nasıl kullanılır? Kil maskesinin faydaları neler?

Kil maskesi

Tarihin eski günlerinden kalma bir mucize olan kil maskesi hala doğal güzelliğini korumak isteyen kadınların gözdesi. Siz de geç kalmadan bu doğallığı evinize nasıl taşıyabileceğinizi öğrenmelisiniz.

Kil ve içeriği

Kil aslında sulandırılmış alüminyum silika ile elde edilen bir tortudan ibarettir. Ancak bu çamursu dokunun içine granitin zaman ile yavaş yavaş çözünerek girmesi ile meydana gelen karışım silika, kalsiyum, magnezyum açısından oldukça zengin olmasını sağlar. Tüm bu içeriğin doğal olarak bir araya gelmesi ise kilin iyileştirici etkilerini oluşturur.

Bizim belki de yeni yeni tanışmakta olduğumuz, belki de ninelerimizden öğrendiğimiz kilin tarihi aslında oldukça eskilere dayanıyor. Uzun yıllar önce Çinli, Romalı, Hintli ve Yunanlılar gibi birçok farklı ve antik medeniyetin kullanmaya başladığı kil, aslında bu devirlerde kişisel bakım ve güzellik dünyasına oldukça hakimdi. Çünkü mikro organizmalara karşı savunma kalkanı geliştiren kil, bilimsel olarak da güçlü bir antiseptik olarak görülüyor.

Kil ne işe yarıyor?

Kilin en iyi bilinen faydaları elbette cilt güzelliği üzerine. Cildinizin sıvı dengesini korumaya yardımcı olan kilin içeriği sayesinde cildinizde hızlı iyileşme ve yeniden yapılanma da desteklenmektedir. Analjezik etki yaratan kil, herhangi bir alerjik reaksiyona yol açmaması ile de diğer ürünlerden farklıdır. Cildinizde yan etkilere yol açan kimyasallara göre çok daha avantajlı olduğu ortada.

Cilt için kil kullanmanın bir diğer avantajı da kolay bulunabilirliği ve uygun fiyatlı olmasıdır. Kilin cildinizde kullanıma uygun hale getirilmiş ve piyasada kaolin adı ile satılan versiyonlarını kozmetik mağazalarından eczanelere kadar birçok yerde görebilirsiniz. Ayrıca cilt bakım tarzınıza ya da cilt tipinize uygun olarak kilin yeşil, beyaz ya da ince versiyonlarını bulabilirsiniz. Beyaz kil bunların içerisinde en doğal olanı olmakla birlikte normal ve karma cilt tiplerinde kullanım için uygundur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz