Pazartesi, Ağustos 8, 2022

Kaynak Saç Nasıl Yıkanmalıdır?

kaynak saç yıkama

Kaynak saçlar, aynı saç görünümünüzde olan ve saç diplerinize yerleştirilen takma saçlardır. Kaynak saçların temizliği ve bakımına büyük bir itina göstermek gerekir. Bazı zamanlarda kaynak saçlarınızı saç diplerinize tutturmakta biraz güçlük çekebilirsiniz. Bunun için kesinlikle zorlayıcı ve kaynak saça hasar verici işlemler yapılmamalıdır.

Kaynak saçlar nasıl yıkanmalıdır?

Hafif tempolu hareketlerde saç dipleri uygun şampuan ile köpürterek işleme başlanmalıdır.

Kaynak saçların yıkama işlemine öncelikle kök kısımlarından başlamak gerekir.

Eğer yıkama esnasında fazla Sıcak su kullanırsanız dökülmesine neden olabilirsiniz. Bu husus da ılık su ilk tercihleriniz arasında olmalıdır.

Kaynak saçların bakımı yapılırken veya temizlenirken mutlaka sıcak değmemesine özen gösterin.

Kaynak saçların yıkama ve durulama işlemi bittikten sonra kesinlikle kurtulmalıdır.

Kendi kendine hava sayesinde kuruma gerçekleştiren kaynak saçların diplerinde dolaşıklık ve saç yığınları gerçekleşebilir. Bu nedenden ötürü mutlaka saçlar kurulanmalıdır.

Kaynak saçların bakımı ile alakalı dikkat edilecek hususlar;

Eğer saçlarınıza maşa yapmayı düşünüyorsanız kaynak saçlarınızın dip kısımlarına maşa ile temas da bulunmaktan kaçının. Şayet sürekli maşa kullanan biri iseniz kaynak saç bakımına biraz daha ağırlık verin.

Kaynak saçların belli dönemler içerisine bakım ihtiyacı olabilir. Bu işi özellikle dip saçlarınız gelmeye başladığında yapmalısınız.

Kaynak saçlar zaman içerisinde saç diplerinde kaşıntıya neden olabilir. Fazla kaşımamaya özen gösterin. Çünkü kaşıntı diplerde dökülmeye meyil verebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aşık Olduğunuz Kişiyi Aklınızdan Çıkarmaya Hazır mısınız?

Aşık olunan kişiyi unutmak için bu önerileri denemelisiniz. Aşk gerçekten de dünyanın en özel ve güzel duygusu. Ancak ne yazık ki hayatta her zaman...