Perşembe, Ağustos 11, 2022

Kalp Kanseri Hakkında Bilinmeyenler

kalp kanseri

Kalp kanserinde, primer kökenli tümörler çok nadir görülen primer tümörler olarak adlandırılır, vücudun diğer bölgelerinde ortaya çıkan ve kalbe yayılan tümörler ikincil tümörler olarak adlandırılır. Kalp kanseri hala nadir olmasına rağmen, kalpte bulunan kanserlerin çoğu vücudun diğer bölgelerinden gelir ve tümöre sekonderdir. Akciğer kanseri gibi kalbin yakınındaki dokularda başlayan kanserler, kalbi veya kalbin etrafındaki zarı (perikard) içerebilir veya kanser vücudun başka bir yerinde başlayabilir ve kan dolaşımından kalbe yayılabilir.

Kalbe Bulaşan Kanserler

  • Akciğer kanseri
  • Böbrek kanseri
  • Meme kanseri
  • Melanom (cilt kanseri)
  • Lösemi (lösemi)
  • Lenfoma (lenf düğümlerinde, dalakta veya kemik iliğinde meydana gelir ve kalbe metastaz yapar).

Safranın Kardiyovasküler Hastalık Üzerine Etkisi

Kalp, göğüste bulunan her insan vücudunun önemli bir parçasıdır. Vücudun bu önemli organı sürekli çalışıyor ve pompalanıyor. Bu organın günde yaklaşık 100.000 kez attığı ve bu ağır işi yapmak için çok fazla kan gerektirdiği söylenir. Tabii ki, kalp atış hızının dakikada 60 ila 100 atım arasında değiştiğini ve bu oranın birkaç faktöre bağlı olduğunu söylememiz gerekir. Egzersiz, duygular, ateş ve diğer hastalıkların hepsi kalp atışlarının sayısını belirlemede rol oynar. Bu nedenle, yiyeceklerinizi seçmek için günlük besinleri büyük bir dikkatle seçmek gerekir. Neyse ki, safran kalp hastalarının iyileşme sürecinde çok önemli bir rol oynayan doğal gıdalardan biridir.

Safranın kalp hastalığı üzerindeki etkisi

Safranın sağlık özellikleri ile ilgili safranın ferahlatıcı bir bitki olarak bilindiğinden bahsettik. Böylece safran parfümünün canlandırıcı özellikleri, bu doğal parfümün kullanılmasının ana nedenlerinden biridir. Kolayca mutlu ve öfkeli hissettiğinizde, artık zayıflamış hissetmeyeceksiniz. Öte yandan, safranın anti-stres özellikleri kalbinizin eskisinden daha hızlı atmasını sağlar ve ciddi sorunlarla karşılaşmazsınız.

Mono-terpenoidler safran bitkisinin ( safran bayrağı) bileşenlerindeki organik kimyasallardan biridir .Safran kökü, safran yaprakları ve safran çiçekleri çoğu aromatik bitkide bulunur. Aynı organik kimyasal safranın vücuda girdiğinde antibakteriyel ve anti-kanser özelliklerine sahip olmasına neden olur. Ayrıca, safrandaki bu maddeler vücuda girerek vücuttaki steroid hormonları için doğal ve uygun bir öncü olabilir. Safran ürünlerini tüketerek sadece kalp sağlığınızı iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda safran ile çeşitli sindirim ve hatta zayıflama hastalıklarını da deneyebilirsiniz!

Safran ile kalbinize daha fazla enerji verin

Daha önce de belirtildiği gibi, kalbin gün içindeki ağır çalışma enerjisi, kas dokusuna pompalanan kan tarafından sağlanır. Vücudunuzdaki kan taze olduğunda, dolaşım sisteminiz daha iyi dolaşır ve kalbinize daha fazla oksijen akar. Ayrıca, diğer safran çaylarını tüketmek , arterlerinizdeki kan pıhtıları ve kan pıhtılaşma olasılığını büyük ölçüde azaltır ve vücudunuzun sağlığı her zamankinden daha güvenlidir. Aneminiz olduğunu düşünüyorsanız ve bu yüzden yorgun ve zayıf hissediyorsanız, Safran içerek anemiyi yok edebilirsiniz

Safran icerek kolesterol ve sağlıksız kalp yağlarını önemli ölçüde azaltmasını isteyin
Safran, bileşiminde değerli mineraller içerir. Safrandaki en önemli minerallerden biri antioksidan özelliklere sahip olan krosindir. Krosinin antioksidan özellikleri, kalp kası dokusunda kolesterol, trigliseritler ve zararlı yağların birikmesini önler. Bu özellik nedeniyle, kalp krizi ve koroner kalp hastalığı gibi hastalıkların riski büyük ölçüde azalır ve sonuçta doku hasarının kalp dokunuza girmesini önler.

Kalbinizdeki Kanser Riskini Ortadan Kaldırın

Kalbin işlevleri göz önüne alındığında, dolaşım sisteminin bu organının öneminin sizin için tamamen açık olması muhtemeldir. Ancak kalp kanseri gibi riskler bu önemli organ için sorunlara neden olabilir. Örneğin, kalp kanseri bu hastalıklardan biridir. Kulağınıza kalp kanseri teşhisi konmadığını ve hala böyle bir hastalık olmadığını düşünüyoruz. Tabii ki, bu bir dereceye kadar doğrudur. Çünkü kalp kası dokusu ve dış zar koruyucusu kanser hücrelerinin kalp dokusunda büyümesine izin vermez.

Ancak kalp kanserine, vücudun diğer bölgelerindeki malign tümörlerin büyümesi neden olur. Akciğer kanseri, meme kanseri, böbrek kanseri, lösemi, lenfatik kanser ve cilt kanseri, insanlarda kalp kanserine neden olan faktörlerdir. Bu nedenle, kalp kanserini önlemek veya kalp atış hızınızı iyileştirmek için vücudunuzdaki kanser riskini önemli ölçüde azaltabilecek doğal gıdaları düşünmeniz gerekir.

Neyse ki, safran, monoterpen içeren orijinal bir baharatdır . Monoterpenler doğada geniş bir yelpazeye sahiptir ve vücuda girerek bu maddelerin biyolojik enzimleri kanserojen veya kanserojen maddeleri tamamen ortadan kaldırabilir.

Safran tüketerek kan basıncını düşürmek mümkündür

Safran, kros gibi, safran bileşiklerinde bulunan minerallerden biridir. Vücuda girerek, bu iki bileşik stresi azaltır. Bu nedenle, safranın kan basıncı üzerindeki etkisi azalır. Kan basıncını düşürmenin neden kalp için iyi olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Bu soruya cevap olarak, kan basıncı çok yüksekse, vücudun çeşitli iç kısımlarında tıkanma riski çok yüksektir. Yüksek tansiyon riskini azaltmak için ve tümörlerden kurtulmak için safran çayı için . Tabii ki, diyabetiniz yoksa, safranı balla birleştirebilir ve bal ve safran karışımını tadabilirsiniz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz