Çarşamba, Ağustos 10, 2022

Kalp Damar Tıkanıklığı

kalp damar tıkanıklığı

Damar tıkanıklığı damar duvarının iç tarafında yağ kalıntıları, kolesterol artıkları gibi madde birikimi nedeniyle tıkanıklık gelişmesidir. Beyin ve kalp damarlarında ortaya çıktığında hayatı tehdit edebilen sonuçlara neden olabilir.

Sıklıkla son damardaki daralma son evreye kadar belirti vermediğinden kalp krizi, inme gibi ciddi rahatsızlıklara neden olur.Damarlarda tıkanıklık oluşumunda en önemli faktör, damarların esneklik ve iç yüzeylerindeki pürüzsüzlüğün kaybına neden olan aterosklerozdur. Damar sertliği olarak da bilinen ateroskleroz gelişimini tetikleyen çeşitli faktörler vardır.

Bu faktörlerden bazıları;

  • Aşırı kilolu olmak,
  • Sigara kullanımı,
  • Hipertansiyon,
  • Hiperkolesterolemi,
  • Diyabet,Hareketsiz yaşam tarzı,
  • Doymuş ve trans yağlar açısından zengin sağlıksız beslenme şekli, Ailede ateroskleroz öyküsü,ileri yaş gibi..

Damar tıkanıklığı belirtileri

Göğüs ağrısı: Göğüs ağrısı sıklıkla basınç tarzındadır ve boyun, çene, kol ve sırtın sol tarafında da yansıyan ağrı şekilde hissedilir.

Nefes darlığı Kalp krizi

Damar tamamen tıkandığında kalp kasları beslenemez. Beslenemeyen kasta nekroz yani doku ölümü ortaya çıkar. Acil tedavi gerektiren, ölümcül olabilen şiddetli bir sağlık sorunudur.Beyin damarı ve şah damarı tıkanıklığında görülebilen belirtiler;
Ani görme kaybı,Bulanık görme,Vücudun bir yarısında uyuşma, karıncalanma, kuvvet kaybı ve hissizlik,yürüme güçlüğü,denge bozukluğu,bilinç bulanıklığı,konuşma bozukluğu,baş dönmesi,baş ağrısı,yutma güçlüğü vs.

Uygulama

Asıl başka tedavi şekli bendedir. zahmetli olduğu için sizlere hepinizin kolaylıkla yapabileceği tedavi şeklini sunuyorum.2-3 ay kullanın ister 3 ister 4 damarınız tıkalı olsun kullandıktan sonra gidip emar çektirin yüzde 90 damarlarınızın açıldığını göreceksiniz.her sabah aç karına 1 diş yerli organik.(çin malı falan kullanayım demeyin) sarımsağı çiğneyip yutun,bir müddet sonra 1 tane bebe asprinide yutun o kadar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz