Salı, Ağustos 16, 2022

Kahve İçmenin Cilde Faydaları Nelerdir?

kahve içmenin cilde faydası

Pek çok yabancı forumda ve güzellik tavsiyeleri veren kişisel bloglarda kahvenin selülite iyi geldiği hakkında bazı makaleler gördüm. Ben kahvenin selülite iyi gelmediğini, hatta selüliti arttırdığını bildiğim için bu yazıları dikkatlice okudum. Evet, kahve “içmek” selüliti arttırıyor, ancak kahve çekirdeği ve zeytinyağı kullanılarak hazırlanan “peeling” etkili bakım uygulamasının selülit görünümünü azalttığı söyleniyor.

Selülit İçin Kahveli Cilt Bakımı

Bu maskeyi kendim uygulamadım ve kişisel olarak selüliti azaltıp azaltmadığını bilmiyorum ancak işe yaradığı yönünde epey çok yazı bulunuyor. Eğer selülit kremlerinden bir fayda sağlayamadıysanız, düzenli olarak yaptığınız cilt bakımına karşın selülit görünümü azalmadıysa en azından bu uygulamaya bir şans verebilirsinizdiye düşünüyorum.

Kahve çekirdeği kullanılarak hazırlanan selülit uygulamasının tarifi ise şu şekilde;

İhtiyacınız olan malzemeler

Çeyrek su bardağı çekilmemiş, taze kahve çekirdeği, 1-2 yemek kaşığızeytinyağı. Kahveleri taze çektirebiliyorsanız çekilmiş halde kullanabilir, evde çekebilir veya havanda döverek toz haline getirebilirsiniz.

Kahveyi bir kaseye alın ve azar azar zeytinyağı ekleyerek karıştırın. Elde edeceğiniz karışımda kahve parçacıklarının peeling etkisi yaratması için çok fazla erimemiş olması gerekiyor. Zaten zeytinyağıyla ne kadar karıştırırsanız karıştırın tamamen erimeyecektir.

Kahveli karışımı selülit olan bölgelere, dairesel hareketlerle masaj yaparak sürün. 10-15 dakika masaj yapmanız yeterli olacaktır. Daha sonra bu bölgeyi streç filmle sarın ve 15-20 dakika bekletin. İşte bu kadar.

Kahve çekirdeğiyle selülit bakımı özellikle yabancı kişisel bloglarda sık sık öneriliyor ve olumlu sonuçlar elde edildiği söyleniyor. Tabii test etmek size kalmış.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz