Perşembe, Ağustos 11, 2022

Kadınlar Neden Aldatır?

kadınlar neden kocalarını aldatır


Toplumumuzda erkek aldatır ancak kadın asla aldatmaz düşüncesi artık değerini kaybetti. Öncelerde bir tabu olan aldatma konusu, artık kadınlar içinde olası bir durum oldu.
Kadınlar hangi durumlarda aldatır? Kadınlar neden aldatır? Aldatan kadını anlamak için hazırladığımız bu yazıyı okuyarak düşüncelerinizi yorum olarak paylaşabilirsiniz.

Toplumumuzda aile baskısı ile olan evlilik sayısı oldukça fazladır. Kadının mutsuz olması en büyük aldatma nedenlerinden bir tanesidir. Aradığı mutluluğu evinde bulamayan kadın, mutluluk arayışına girer ve bu arayışın sonu aldatma olarak karşımıza çıkar. Kadının diğer aldatma nedenlerini ise şu şekilde sıralayabiliriz.

Kadınların eşleriyle yalnız kalamaması;

Kadının aldatma nedenleri arasında önemli bir yer kaplayan bu durum, kadının yeni arayışlara girmesine neden olur. Genelde kalabalık ailelerde görünen bir durumdur.

Erkeğin Sorumluluk Sahibi Olmaması;

Evlendiği erkeğin sorumluluk alamaması, kendine güvenmemesi ise kadınların anlatmak için nedenlerinden bir tanesidir.

Fiziksel Şiddet;

Kadına uygulanan fiziksel şiddet aldatma nedenlerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkar. Mutluluğu eşinde bulamayan kadınlar, yeni mutluluklara yelken açarlar.

Erkeğin İlgisizliği;

Erkeğin eşine göstermediği ilgi kadınları bir boşluğa iter. Erkeklerin başka kadınlara gösterdiği ilgi ve alaka da bu boşluğa itilme nedenlerinden sadece bir tanesidir.

Cinsel Tatminsizlik;

Kadınların aldatmalarında ki en büyük nedenlerden biri de cinsel tatminsizliktir. Cinsel olarak tatmin olamayan kadın, bu duyguyu farklı erkeklerde aramaya başlar.

Kadınların aldatma nedenleri ile sizlerle olduk sizlerin de eklemek istediğiniz nedenler varsa yorum ekleyerek bu nedenlere katkıda bulunabilirsiniz…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz