Pazartesi, Ağustos 15, 2022

Her Gardırobun En Önünde Bir Tunik Bulunması için 10 Neden

her gardropta olması gereken tunik

Tunik modelleri ve onlardan asla vazgeçmemeniz için nedenleriniz

Tunikler uzun senelerdir asla inmediği moda tahtından yine bu sezon da bizlere gülümsüyor, birçok farklı tasarım şekli ile vitrinleri renklendiriyor. Peki tuniklerden neden vageçemiyoruz? Neden her kadının gardırobunda bir adet bulunması gereken tunik modelleri ve çeşitlerini tercih etmemiz gerekiyor?

Tunikler zamansız parçalar olarak bilinir. Hangi senenin trendlerine bakarsanız bakın farklı tarzda bir tunik modeli ile karşılaşacağınızı garanti ediyoruz. Kimi senelerde hanım hanımcık bir görüntü alan genişleyen çan eteklere sahip etekler kullanılsa, kimi senelerde dekolteli ve salaş görüntüsü ile gençliğe çağrışımda bulunan modern tunikler tercih edilse de, tunikler her sezonda kendine bir yer bulmayı başardı.

Tuniklerin bu tercih edilme sıklığını belki de kullanım çeşitliliğine borçluyuz. Tunik çeşitlerini farklı günlerde dilerseniz bir short ile, belki bir tayt ya da uzun ve dökümlü bir İspanyol paça ile birlikte kullanabilirsiniz. Tek bir tuniğin onlarca farklı kombin seçeneği olduğunu unutmayın.

Sayısız kullanım çeşitliliği sunan tek bir tuniğin yerine aynı parça ile kullanabileceğiniz onlarca farklı tunik modeli ile de karşılaşmanız çeşitlilik anlayışına farklı bir boyut katıyor. Bohem tarzı yansıtan dantelli beyaz modellerden, iş hayatında konforu vaat eden dökümlü ve mat tonlarda şifon tunikler ile dilediğiniz gün içinde dilediğiniz tarzı yansıtabilirsiniz. Tek ihtiyacınız birkaç aksesuar ve favori pantolonunuz olacak.

Tunikler için elbette pantolon kullanmak bir tarz ve seçim meselesi. Ancak son dönemde oldukça genç bir görünüm sağlaması ile daha da sık tercih edilen tunik elbise fikrini kesinlikle değerlendirmelisiniz. Özellikle yaz aylarında sağladığı rahatlık ve fresh görüntü  ile kendine her yaştan kullanıcı bulan uzun tunikler, ferah bir yazın sırrı olabilir.

Hatta bu görünümü fötr şapka, hafif bir yaz makyajı ve yuvarlak camlı gözlükler ile birlikte kullandığınızda, bir de bu görünüme deri sandaletlerinizi de eklerseniz yaz akşamlarının en beğenilen ismi olacağınız garanti diyebiliriz. Bu genç görünümden bahsetmişken uzun tunik modellerinin bir avantajının da her yaştan kullanıcıya hitap etmesinden ileri geldiğini eklemeden geçmeyelim.

Hemen kendiniz için bir tunik edinmeye o zaman!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz