Hediyelik Çikolata Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

45
hediyelik çikolata seçimi nasıl olmalı

Diğer yiyeceklere nazaran çikolatanın yeri bambaşkadır. Özellikle mutlu ve hüzünlü günlerimizde mutlaka yanı başımızda yer alır. Kız istemeye giderken, sevgiliye hediye olarak, hasta ziyaretinde, kutlamalara giderken, özel günlerde, bayramlarda, moralimiz bozuksa gibi gibi onlarca neden çikolata almak için yeterlidir.

Peki çikolata bu kadar hayatımızın içindeyse, ona biraz daha farklı anlamlar katmak için onu özelleştirmek istemez misiniz? Kız istemeye giderken paket açıldığında sıradan yuvarlak veya kare çikolatalar yerine üzerinde isimlerinizin olduğu bir paket çikolata ortama farklı bir hava katacaktır. Yada sevgililer günün de eşinize veya sevgilinize üzerinde resimlerinizin basılı olduğu, bir paket çikolata verdiğinizi düşünün… Bu yazımda hediyelik çikolata seçimi nasıl yapılır resimlerle anlatmaya çalışacağım.

Çikolata Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Çikolatanın görselliğinden önce ne kadar sağlıklı olduğu daha önemlidir, sonuçta sevdiğimiz insanlarda paylaşacağız. Çikolata yapımında kullanılan malzemeler ve hangi şartlarda üretildiğine dikkat etmek gerekiyor. Bu nedenle internet üzerinden çikolata siparişi verirken bir daha düşünün. Mutlaka bilinen markaların ürünlerini veya üretildiği ortamı bildiğiniz ürünleri tercih edin.

Çikolata kakao, kakao yağı ve şekerden oluşur. Maliyeti kısmak için bazı üreticiler kakao yerine soya fasulyesi tozu, keçiboynuzu tozu gibi ürünler, kakao yağı yerine de margarin veya hayvansal yağlar kullanabiliyor. Bununla birlikte eskimiş çikolataların eritilerek yeni çikolatalarla karıştırıldığını da biliyoruz. Durum böyle olunca çikolata deyip geçmek kolay olmuyor.

Kaliteli çikolatayı anlamak için birkaç sırrımı paylaşayım. Kaliteli çikolatayı alıp ağzınızda beklettiğinizde bir süre sonra erimeye başlar. Ağızda eriyen ve damağınızda herhangi bir tortulu yapı bırakmayan çikolata kalitelidir diyebiliriz. Tabi bu durum steril ortam da üretildiğini ispatlamaz. Çikolata seçerken güvenilir marka ve firmalardan ürün almak sevdiklerinizin sağlığını tehlikeye atmamak adına önemli.

Bununla birlikte çikolata alırken sevdiklerinizin damak tadına da önem vermeniz gerekiyor. Çikolatanın içerisinde ki kakao oranı arttıkça bitter dediğimiz çikolata türü karşımıza çıkıyor. Acı çikolata sevmeyen birine bitter çikolata almak akıllıca olmaz. Bu kişilere çikolata alırken bitter çikolata yerine sütlü çikolatayı tercih edebilirsiniz.

Paketleme ve sunumda önemli tabi ki. Götüreceğiniz yere bağlı olarak özel bir paket seçmeniz çikolatayı daha özel kılacaktır. Ürünü gösteren süsüdür değil mi?

Son dönemde farklı markaların özel günler için ürettiği birçok çikolatayı piyasada bulabilirsiniz. Eğer hala aklınızda bir fikir oluşmadıysa aşağıdaki resimlere göz atmanız yeterli olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz