Cumartesi, Ağustos 13, 2022

Hazımsızlığa İyi Gelen Bitki Çayları

hazımsızlığa iyi gelen bitki çayları

Yemek yedikten sonra midede oluşan şişlik ve rahatsız edici durum, herkesin başına gelmiştir. Eğer bu şikayetler sürekli başınıza geliyorsa mutlaka uzman bir doktora gitmelisiniz. Bunun dışında ara sıra meydana gelen mide şikayetleri için galerimizde yer alan bitki çaylarını tüketebilirsiniz…

Hazımsızlığa iyi gelen çaylar

Nane Çayı

Antibakteriyel özelliği bulunan nane, çay olarak da bağırsaklardaki parazitlerin temizlenmesini sağlar. Nane çayı için bir miktar kuru nane 1 fincan kaynar su içine atılır ve demlenerek içilir.

Papatya Çayı

Sakinleştirici, stres azaltıcı  özelliği bulunan papatya çayı, sindirim düzenlemeye de yardımcıdır. Günde 1 fincan tüketilen papatya çayı, mide krampları ve ağrılarına iyi gelir.

Rezene Çayı

Yemeklerden sonra tüketilen 1 bardak rezene çayı sindirim sorunlarına bağlı kabızlık ve mide ağrıları için etkilidir. Kimyon ya da nane ile birlikte de içilebilen rezene çayı, günde 3 bardak tüketilebilir.

Zencefil Çayı

Geçmişten günümüze mide ve sindirim rahatsızlıkları için etkili şekilde kullanılan zencefil çayı, yemeklerden sonra tüketilebilir. Bu çay için yarım çay kaşığı ince doğranmış zencefil bir fincan kaynar su içine atılarak demlenir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz