Perşembe, Ağustos 18, 2022

Hamilelik Döneminde En Çok Aşerilen 5 İlginç Yiyecek

hamilelikte aşerme

Özellikle hamileliğin orta dönemlerinde, aşermeler başlar. Aşerme ihtiyacı özellikle televizyonda görülen herhangi bir şeye yahut kokusu alınan bambaşka bir şeye olabilir. Bu, anne adayının ihtiyacına ve isteklerine göre değişmektedir aslında. Ancak, aşerilen öyle ilginç yiyecekler var ki… Bugün sizlerle Hamilelik Döneminde En Çok Aşerilen 5 İlginç Yiyecek paylaşacak ve sizi şok edeceğiz.

Kahve Çekirdeği

Evet, yanlış duymadınız. Herkes, çekilmiş kahve kokusuna bayılır. Çoğu insan da kahveye. Ancak hiçbir şekilde kahve çekirdeği yeme isteğiniz oldu mu? Belki bazı insanların olmuştur ancak çoğu insanda böyle bir isteğin olduğunu söyleyemeyiz. Anne adaylarının hamilelik dönemlerinde aşerdiği en ilginç şeylerden biri; Kahve Çekirdeği. Bu aşerme isteğinin kaynağı anne adayındaki demir eksikliğinden kaynaklanabildiği gibi, ansızın; demir eksikliği olmaksızın da gelebilir. Eğer, kahve çekirdeği gibi şeyler aşeriyorsanız; demir ölçümü yaptırmanız tavsiye edilmekte.

Her şeyin Üzerine Dökülen Saçma Soslar

Meyvenin üzerine hardal döken bir anne adayı tanıyor musunuz? Tanımıyorsanız, var olduğunu biz size söyleyelim. Evet, türlü türlü besinlerin üzerine dökülen türlü türlü sos ve baharatlar; anne adaylarının genelde en çok sevdikleri şeyler oluyor. Meyvenin üzerine dökülen baharatlar; hemen hemen her şeyin üzerine sıkılan hardal; ketçap, mayonez, pul biber… ve Daha fazlası.

Anne adaylarının eşlerini tiksindirme derecesinde olan bu iştah mekanizmasına; “mucize çok acıktı” da denilebiliyor. Acıksın da efendim, böyle mi acıksın dediğinizi duyar gibiyiz. N’apalım…

Krema ve Süt Ürünleri

Sevmeyenlerde bile görülebilecek en yaygın aşerme şekli krema ve süt; süt ürünlerinden oluşmaktadır. Bunun nedenlerinden biri, embriyo gelişimi boyunca oluşan kalsiyum ihtiyacının karşılanmasıdır aslında. Anne adayı fark etmese de, kilosundan kilo, kalsiyumundan kalsiyum kaybederek geliştirir embriyoyu. Ve kaybettiği her zerre kalsiyumu da kalsiyumu en çok içerek maddelerden edinir. Süt, peynir, krema ve benzeri ürünler; annenin kalsiyum eksikliği yaşamaması adına yapılabilecek en doğru aşermelerden biridir.

Yemeğin Üzerine Dökülen Çikolata Sosları

Özellikle tatlı severlerin vazgeçemediği olaylardan biri olan çikolata, anne adaylarının bu işi biraz abartması sonucunda yemeklerin üzerine dökülebilen soslara dönüşebilir. Bu durum, sıkça görülen bir durumdur ve anne adayının hem şeker ihtiyacını karşılayabilmesi, hem de aşermesinin durulması adına; yapılabilecek olandır. Pek çok insan bunu iğrenç bulsa da, anne adayı bebeğini beslemek ve geliştirmek için ihtiyacı olan her şeyi, aynı anda aşerir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz