Cuma, Ekim 22, 2021

Hamilelik Belirtileri: Akıntının Rengi

Hamilelik belirtisi akıntının rengi

Hamileliğin En Temel Belirtilerinden Biri Akıntıdır, Akıntı hemen her kadında görülebilen bir durum olmasına karşın hamileliğin de en belirgin işaretlerinden biridir. Ancak bazı hanımlar akıntısının fazla olmasından şikâyet ederken bazılarında daha az görülebilir. Kadınların hormonlarındaki değişikliklerden kaynaklanan akıntı aynı zamanda gebeliğin oluşmaya başladığını da göstermektedir.

Gerçekleşen döllenme sonrası yumurta kendine bir yer edinmeye çalışırken bu yeri rahim duvarı olarak belirler. Rahim duvarına yerleşmeye çalışırken her hareketi sonrası rahim içinde zedelenmelere sebep olur. Bu da rahim içi sıvısından kaynaklanan akıntıları meydana getirir.

Hal böyleyken de akıntının dışarı atılması sırasında hamilelik oluşmuş ve akıntı da bunun en temel belirtilerinden biri olmuştur. Bu akıntıları daha önce hiç yaşamamış hamilelik öncesi de hiç akıntınız olmamış olabilir. Fakat başlayan hamilelikle birlikte östrojen salgısı artacağınız çamaşırınız temiz kalması açısından günlük ped bile kullanma ihtiyacı duyabilirsiniz. Bu akıntının rengi genelde açık renk olur ve oldukça koyu kıvamlıdır.

Akıntının Kanamalı Şekilde Gelmesi Ne Anlama Gelir?

Hamileliğe bağlı olarak gelişen ve hamileliğin en temel belirtilerinden biri olan akıntının bazen görüntüsü değişebilir. Nasıl mı? Mesela akıntınızda kan görürseniz ya da belirgin şekilde çamaşırınıza ya da pedinize kan geldiyse o zaman bir sorun olma ihtimali oldukça yüksektir. Bu yumurtanın rahminize tutunamadığı ya da rahim duvarına yeterince sağlam şekilde yapışamadığı anlamına gelir. Bu da tehlikeli olasılıkların gerçekleşebileceği anlamına gelir. Derhal doktorunuza başvurmanız gerekmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hamile Kalmak İçin Neler Yapılmalı?

Bu yazımızda sizlere, hamile kalmak için neler yapılmalı, hamile kalmak için en uygun zaman, hamile kalmak için ilişkinin sıklığı ne olmalı, hamile kalmak için...