Pazartesi, Ağustos 8, 2022

Hamileliğinizi En Erken Ne Zaman Öğrenebilirsiniz?

hamilelik zaman

Hamilelik belirtileri en erken ne zaman belli olur, Hamileliğinizi En Erken Ne Zaman Öğrenebilirsiniz işte tüm sorularınızın yanıtını bu makalemizde bulacaksınız. Birçok kadın vücudunda bir hamilelik belirtisi gözlemlemek için hemen her gün kendini dinler, vücudunu inceler. Fakat tüm anne adaylarının cevabını bilmek istediği soru hamilelik belirtileri en erken en zaman belli olur? 

Zamanının yanı sıra bir de en belirgin özelliklerinin e olduğunu bilmelisiniz ki, karşılaşınca ne olduğunu anlayabilesiniz. Mesela birçok kadının bildiği gibi en belirgin özellik adet gecikmesidir. Tabi bunun yanı sıra bulantı, halsizlik, göğüslerde büyüme ve hassasiyet, göğüs uçlarının renginde belirgin şekilde koyulaşma gibi şüphe uyandıracak unsurları peş peşe sıralayabiliriz.

Hamilelik Ne Zaman Belli Olur?

İşte bu sorunun cevabını net şekilde bulabilmeniz için adet tarihlerinizi düzenli olarak takip ediyor olmalısınız. Çünkü gebelik en erken şekilde en son adet gördüğünüz tarihten 4-5 hafta sonra belli olur ve bunu da en net geciken adetinizle anlayabilirsiniz. Zaten adetiniz gecikmeden önce de herhangi belirti gözlemlemeniz ya da şüphe duymanız pek mümkün değildir.

Peki, adetinizin gecikmesi ile birlikte olaylar nasıl seyrediyor biliyor musunuz? Gebe kalmanızı sağlayan yumurtlama ile birlikte adetiniz gecikir ve bu gecikmenin üzerinden ortalama olarak 2 hafta geçmiştir. Fakat 2 hafta geçmiş olmasına rağmen doktorunuz gebeliğinizi 4 haftalık olarak adlandırır. Bunu sebebi de gebelik hesaplamasının en son adet görülen tarihten itibaren yapılmasıdır. Doktorunuzun ultrasonla bakması ve bebeğin oluşumunu orada görmesi de yine aynı tarihlere tekâmül eder.

Kısacası her şey en erken adetinizin gecikmesi ile başlar. Hatta öyle ki, adetiniz gecikmeden doktorunuz bebeği ultrasonda bile göremez. Daha net bir şekilde ifade etmek gerekirse adet gecikmesi olmadan önce gebeliğin kan ya da idrar testlerinde bile görünmesi pek mümkün değildir.

Yani her ne kadar da kadınlar sabırsızlıkla hamilelik süreçlerinin başlamasını beklese de, her şeyin adetlerinin gecikmesi ile başladığını bilmeliler. Süreç en erken bu şekilde başlıyor ve bunu nasıl hesaplamaları gerektiğini de iyi bilmeliler. Zaten bilmediğiniz ya da atladığınız önemli ayrıntılar varsa bunların her birini internetten bile kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aşık Olduğunuz Kişiyi Aklınızdan Çıkarmaya Hazır mısınız?

Aşık olunan kişiyi unutmak için bu önerileri denemelisiniz. Aşk gerçekten de dünyanın en özel ve güzel duygusu. Ancak ne yazık ki hayatta her zaman...