Perşembe, Ağustos 11, 2022

Hamile Kalma Şansının En Yüksek Olduğu Günler

hamile kalma şansı yüksek gün

Tüm kadınların ortak sorusu olan ayın hangi döneminde hamile kalma sansı yüksektir diye merak etmektedir. 3 – 4 günlük dönemdir. 28 günde bir adet gören bir bayanda âdetin ilk gününden ilk gününe 28 günlük süreci olan bir kadında âdetin 14. günüdür. 14. güne yakın olan 10.gün ile 14. günler arasında hamilelik şansının en yüksek olduğu, yumurtlamanın olacağı süreçtir.

Ama siklusun uzunluğuna göre bu kadından kadına değişebilir. Örnek, 30 günde bir adet gören kadında, yumurtlama günü 16. güne gelmekte veya 26 günde bir adet gören bir hastada 12. güne gelmektedir. Bunu hesaplayabilmesi için çok basit bir yöntem bulunmaktadır.

Âdetin ilk gününden diğer ilk gününe kadar olan süreci bulacak rakamsal olarak, bundan 14 çıkartarak yumurtlama gününü kesin olarak hesaplana bilinmektedir. Ama tabi yumurtlamanın tam hesapladığı gün olacağının da bir garantisi yoktur. Dolayısıyla bugüne yakın olan son 4 günlük aşamada yani 10 ile 14. gün arasında cinsel birleşmenin olması durumunda en sık gebe kalınabilecek günler olarak değerlendirilmektedir.

Makalemizde yer alan bilgiler uzman doktorlar tarafından alınan bilgiler neticesiyle sizlere en iyi şekilde aktarmaya çalıştık . Ayın Hangi Döneminde Hamile Kalma Şansı Artar kadınların bir nevi sorusuna bir cevap vermiş olduk ve hamilelik aslında ilişkinin birleşmenin nasıl olduğuna da bağlıdır uzman doktorların araştırmaları birçok kadına yardımcı olmuştur size tavsiyemiz uzman doktora görünmenizdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz