Salı, Ağustos 16, 2022

Göz Altı Şişliklerine İyi Gelen Bitkiler Nelerdir?

göz altı morluklarına iyi gelen bitkiler

Uykusuz kalmak, yetersiz beslenme, uzun süre bilgisayar başında kalmak göz çevresinde koyu halkaların oluşmasına ve gözlerin şişmesine sebep olabilir. Bazı basit bakımlarla buna son verebilirsiniz.

Göz çevresi için kullandığınız ürünler var ise bu ürünlerin K vitamini içerikli olmasına dikkat edin. Ayrıca tuz tüketimini azaltın ve bol bol su için, su fazla tuzun vücuttan atılmasına yardımcı olacaktır. Uyku problemi yaşıyorsanız geceleri yatmadan önceden rahat uyumanızı sağlayacak bitki çayları için. Melissa çayı, papatya çayı ve ıhlamur içebilirsiniz.

Göz şişkinliğini gidermek için;

Bir pamuk parçasını kafein içerikli hazırladığınız kahve içerisine batırın, bu kahveli pamuğu gözleriniz üzerinde 10 dk bekletin.  Gözlerdeki şişkinliğin giderilmesine yardımcı olacaktır.

Göz Yorgunluğu için;

Çok bilinen ve basit bir uygulama olan salatalık dilimleri göz üzerinde 10 dk bekletilir. Göz yorgunluğu için etkili bir çözümdür.

Göz Yorgunluğunu ve Göz Şişkinliğini gidermek için;

Ada çayı veya papatya çayını demledikten sonra ( kaynar su içerisinde 5 -10 dk demlendirilir, kaynatılmaz ) soğumaya bırakın. Soğuyan bitki çayını buz kalıplarına koyun ve derin dondurucuda buz haline gelen kadar bekleyin. Her sabah uyandıktan sonra bir kalıp buzu göz çevresinde gezdirin. Bu uygulama göz yorgunluğuna ve göz şişkinliğine iyi gelecektir. ( kılcal damar hassasiyeti olan kişiler dikkatli olmalıdır.)

Göz çevresindeki mor halkalardan kurtulmak için;

Patates kullanabilirsiniz. Patates rendelenir ve bir beze sarılıp küçük tamponlar hazırlanır. Bu tamponlarını gözleriniz üzerinde 10-15 dk bekletin. Her gün uygulayabilirsiniz. Kısa sürede etkisini göreceksiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz