Göbek Eritme Hareketleri

273
göbek eritme hareketleri

Bu egzersizleri uygulayarak karın bölgenizdeki kasları koordineli bir şekilde çalıştırmış olacaksınız.

PLANK

Plank tüm karın kaslarını ve karın kasları ile birlikte boyun, bel, sırt, göğüs ve ön/arka bacak kaslarını güçlendirir. Duruş bozukluklarının düzelmesine yardımcı olur.

Egzersize başlarken ( görseldeki gibi ) düz bir zemine şınav çeker gibi uzanın. Bu pozisyonda iken vücudunuzun düz bir çizgi halinde olması gerekir. Pozisyonunuzu 30 saniye boyunca koruyun ve bırakın. Bunu 3 kez tekrar edin.

plank hareketi göbek eritme

DEĞİŞTİREREK BACAK KALDIRMA(ALTERNATING LEG UPS)

Düz bir zemine sırt üstü uzanın ve ellerinizi yanlara koyarak vücudunuzu sabitleyin. İki bacağınızı düz bir şekilde uzatın. Sırayla sağ ve sol ayağınızı yukarı indirip kaldırın. Ayaklarınızı indirdiğinizde kesinlikle yere değmemeli ve bu şekilde 45 saniye harekete devam edin ve bunu 3 kez tekrarlayın.

göbek geritme leg ups

YANA DÖNME(TORSO TWIST)

Bacaklarınızı hafif dizlerden kırarak ileri uzatacak biçimde oturun. Hafifçe kendinizi  arkaya yatırın ve sabitleyin. İki elinizi göğüs hizasında tutun. Bu pozisyonda sabit kalacak şekilde yavaş bir biçimde sağa ve sola doğru dönün. Bu hareketi 1 dk boyunca yapın ve sonra dinlenin. Bunu 3 kez tekrar edin.

göbek eritme twist hareketi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz